%20
Resim Nasıl Okunur : Eski Ustalardan Dersler - De Rynck, Patrick

Resim Nasıl Okunur : Eski Ustalardan Dersler

Patrick De Rynck

Yayınevi: Hayalperest

Yayın tarihi: 11/2016

ISBN: 9786059452021

Çevirmen : Nurdan Karasu Gökçe Serap Yüzgüller

Türkçe | 383 Sayfa | 17 x 24 cm

Tür: Resim

  • 104,00 TL
  • 130,00 TL

Eski Ustaların resimlerinin çarpıcı gerçekliğinin altında, zaman içinde anlamı gizlenen bir semboller, temalar ve motifler sistemi yatar. Hıristiyan ikonografisi, Yunan ve Roma mitolojisi, sanatçıların çağdaşlarının zihninde fazlasıyla canlı olan halk kültürü bilgisi, müzelere giden modern insanı bir resme bakmaya hazırlamanın çok küçük bir parçasıdır.
Resim Nasıl Okunur, Eski ustalardan dersler, İtalyan, Hollandalı, Alman ve İspanyol ustaların yaptığı yüzlerce resimsel tasvirin şifresini çözüyor. Çiçekler, bitkiler, yiyecekler ve hayvanlar gibi sıradan betimlerin anlamlarını kavramaya ilişkin ipuçları açıklanıyor ve benzer sembolleri, temaları içeren başka resimlerle karşılaştırmalı bir okuma gerçekleştiriyor.
Bir sanat tarihçisinin bakış açısını kolay anlaşılır anekdotlarla sunacak şekilde tasarlanan bu kitap, Eski Ustalar hakkında her zaman el altında bulunması istenen bir kılavuz niteliği taşıyor. Müze gezilerinin vezgeçilmez eşlikçisi olan Resim Nasıl Okunur, okura, Batı sanatının en tanınmış ve en çok görülen resimleri karşısında tümüyle yeni bir deneyim edinme imkanı sunuyor. Öyle ki kitabın okurunu arkadaşlarının soracağı şu soruyla baş başa bırakıyor. “Bunu nasıl biliyorsun?”
PATRICK DE RYNCK, bir klasik dönem uzmanı, çevirmen olup müzeler, yayınevleri, gazeteler ve radyo için metinler yazmaktadır. Aralarında klasik edebiyatın ABC’si ve Yunan mitlerinin yeniden anlatılması konulu eserlerin de bulunduğu on kitap yazmıştır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı