%26
Resimleri Tamamla ve Boya - Kehri, Emel

Resimleri Tamamla ve Boya

Emel Kehri

Yayınevi: Pan

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786059646451

Türkçe | 64 Sayfa | 29,7 x 1 cm

Tür: 0-6 Yaş Boyama-Çıkartma

  • 14,80 TL
  • 20,00 TL

Çocukların resimlemekten hoşlandıkları konuları içeren bu kitap, ressamın başladığı ve yönergeler doğrultusunda tamamlanacak siyah beyaz resimlerden oluşmakta; böylelikle çocukların onları kendi renkleriyle boyamalarına fırsat sunmaktadır.
Çocukların zevkle boyaması için uygun malzeme seçimi çok önemlidir. Kuru boya ya da sert pastel boyalar yerine yumuşak, yağlı pastel boyalar, ince ve kalın uçlu renkli keçeli kalemler, boyadıkları yüzeylere sonradan sürebilecekleri pırıltılı boyalar kullanmaları önerilir. Canlı renklerle geniş alanları rahatlıkla akıcı bir şekilde boyayabilecekleri kalın keçeli kalemler çocuklarda resim yapma isteğini ve becerisini artırır.
Çocukların okullarda, tatillerde, doğum günü partilerinde, çocuk şenliklerinde ve hastanelerde tedavi görürken hep birlikte keyifle birbirinden güzel resimler yapmaları dileğiyle...

EMEL KEHRİ
Yükseköğrenimini Mimar Sinan Üniversitesi Grafik Sanatlar Bölümü’nde tamamladı. Aynı bölümden yüksek lisans derecesi aldı. 1984 yılından günümüze kadar yaptığı grafik ve illüstrasyon çalışmalarının yanı sıra resimlediği birçok çocuk kitabı bulunmaktadır. Grafik ve illüstrasyon  dallarında karma sergilere katıldı ve birçok sanatsal projede yer aldı.
1998-2011 yılları arasında “Ihlamur Kasrı Çocuk Sanat Atölyeleri”nde hem resim hem de farklı malzemelerin kullanıldığı atölye çalışmaları gerçekleştirdi.
Yine “Ihlamur Kasrı Çocuk Sanat Projeleri” adı altında resim, klasik müzik ve yaratıcı drama atölyelerinin birleştirilmesiyle hazırlanan alternatif sanat eğitimi projeleri yapılmıştır. Emel Kehri’nin de dahil olduğu ve İş Kültür Yayınları tarafından kitap olarak basılan ilk ortak proje Saint Säens’in “Hayvanlar Karnavalı”dır. Onu Mussorgsky’nin “Bir Sergiden Tablolar”, Prokofief’in “Peter ve Kurt”, “Klasik Müzik Eserleri Repertuvarı” ve “Müzik Yolcuları” takip etmiştir. Ortak temalı sanat atölyeleri “Ihlamur Kasrı Saray Projesi”, “Külkedisi”, “Cırcır Böceği ve Karıncalar”, “Kafkas Tebeşir Dairesi”, “Simurg” ise resim ve yaratıcı drama projeleridir.
Sumi-e (Japon mürekkep resmi) tekniği ile yapılmış konusu “doğa” olan ilk kişisel sergisini 2016 yılında açan Kehri’nin resimlemiş olduğu eski bir Japon masalı olan “Prenses Kaguya”nın illüstrasyonlarına yer verdiği ikinci kişisel sergisi 2017 yılında açılmıştır

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı