Risale-i Nur Eserleri Nasıl Yazıldı - Öztürkçü, Mustafa

Risale-i Nur Eserleri Nasıl Yazıldı

Mustafa Öztürkçü

Yayınevi: Yediveren

Yayın tarihi: 04/2012

ISBN: 9786055394226

Türkçe | 10 Sayfa |

Tür: Din / İslamiyet

“Risale-i Nur, Kur’an yolunu göstermekte, kararan ruhları, körleşen vicdanları aydınlatmakta, yıkılan iradelere kuvvet verip canlandırmaktadır.

Allah’ı bilmenin, dini öğrenmenin, milletimizi sevmenin, gerçek milliyetimize sarılmanın yolu Risale-i Nur yoludur. Bu memleketi kuranlar, kanlarıyla sulayanlar mamureler vücuda getirenler, en yüksek medeniyet olan İslam medeniyetini tesis edenler, “iman kuvvetine malik atalarımızdır.

Bu millet, iman ve İslamiyet kuvveti sayesindedir ki; Bir beylik iken büyük bir imparatorluğun temellerini kurmuş ve cihana hâkim olmuştur. Tarihi dolduran şehametli zaferler kazanmıştır.

Düşmanların muazzam maddi kuvveti karşısında, silahça fakir olduğu halde Dünya’nın dev kuvvetlerini mağlubiyete duçar etmiştir. Risale-i Nur; seciyeye asalet ruha yükseklik kalbe parlaklık verir. İman ve İslamiyet’i bütün şaşaasıyla canlandıran Risale-i Nur gibi muazzam ve muhteşem bir eser bugün misilsiz bir rağbet ve alakaya mazhar olmuş ve olmaktadır. Böyle ciddi bir eseri, milyonlardan müteşekkil bir kütle, büyük bir ciddiyet ve muhabbetle mütalaa etmektedir.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı