%26
Rüyalar Kenti - Winslow, Don

Rüyalar Kenti

Don Winslow

Yayınevi: Eksik Parça

Yayın tarihi: 07/2024

ISBN: 9786256780897

Çevirmen : Ezgi Uğur

Karton Kapak | Türkçe | 312 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 169,46 TL

Rüyalar Kenti, Jon Land’e göre “Amerika’nın yaşayan en büyük suç yazarı” Don Winslow’dan Baba, Kumarhane ve Sıkı Dostlar gibi büyük romanların geleneğini sürdüren Danny Ryan Üçlemesinin ikinci kitabı. Hollywood. Hayallerin gerçeğe dönüştüğü şehir.  Doğu Yakası’ndaki kanlı mücadelenin mağlubu Danny Ryan artık kaçmaktadır. Mafya, polisler, FBI hepsi onun ya mezara ya da hapse girmesini ister. Küçük oğlu, yaşlı babası ve sadık ekibinden kalanlarla beraber sakin ve huzurlu bir hayata başlamak için Kaliforniya’ya göç eder. Ancak federaller izini bulur. Danny’den, kendisine servet kazandıracak ya da onu öldürecek bir iyilik yapmasını isterler. Hollywood önceki hayatını konu alan bir film çekmeye başlayınca Danny de bu işten payını almak ister ve suç imparatorluğunu yeniden kurmaya girişir. Sonra âşık olur. Âşık olduğu güzel bir film yıldızınınsa kendine ait karanlık bir geçmişi vardır. Parçası olduğu dünyalar ikisini de yok edebilecek bir patlamayla çarpışırken, Danny Ryan rüyaların doğduğu kentte kendi hayatı için savaşmak zorundadır.
Rhode Island kıyılarından cesetlerin kaybolduğu Kaliforniya çöllerine, asıl suçluların cirit attığı Washington’un iktidar koridorlarından gerçek paranın kazanıldığı efsanevi Hollywood film stüdyolarına kadar, Rüyalar Kenti aile, aşk, intikam, hayatta kalma ve rüyaların ardındaki acımasız gerçeklerin destanıdır.

“Bu bir suç edebiyatı klasiği. Winslow’un açık ara en iyi kitabı. Elinizden bırakamayacaksınız.”
–Stephen King
“Rüyalar Kenti baştan başa büyüleyici bir suç destanı. Danny Ryan bir iyi adam, bir kötü adam, fevkalade karmaşık, unutulmaz bir insan. Rüyalar Kenti bir üçlemenin parçası ama istediğiniz yerden başlayabilirsiniz. O yüzden durmayın, başlayın.”
–James Patterson
“Danny Ryan üçlemesiyle Winslow, Amerikan polisiye romanının Rushmore Dağı’nda Mario Puzo’nun Baba’sının yanında bir yer edinecek gibi görünüyor.”
–Associated Press

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015