%10
Rüzgaraltı Anıları - Günay, A. Özcan

Rüzgaraltı Anıları

A. Özcan Günay

Yayınevi: Karina Yayınevi

Yayın tarihi: 09/2023

ISBN: 9786256977600

Karton Kapak | Türkçe | 348 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 144,00 TL

 Em. J. Plt. Kd. Alb. A. Özcan GÜNAY, 1982 Yılında Kara Harp Okulu’ndan Jandarma Teğmeni olarak mezun olmuştur. 1986 yılında Kara Havacılık Okulu Helikopter Pilot kursunu bitirmiş ve beş ayrı helikopter tipinde, toplam 25 yıl süreyle, 4985 saat uçmuştur. Bu süre içinde S-70 Helikopter Öğretmen Pilot kursunu ABD'de Sikorsky tesislerinde, MI-17 Eğitimini Rusya Federasyonu Kazan Helikopter tesislerinde tamamlamış, 14 yıl Bakım ve Test Pilotluğu, J. Havacılık Bakım Komutanlığı, Filo Komutanlıkları, Destek Grup Komutanlığı, Hava Grup Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.
Emekli olduktan sonra HAVELSAN'da yaklaşık 10 yıl Alan Uzmanı olarak Blackhawk ve Atak Helikopter simülatör projelerinde çalışmıştır.
"RÜZGÂRALTI ANILARI" sadece bir yaşam öyküsü ile sınırlı değildir. Bir jandarma helikopter pilotu ve diğer pilot arkadaşlarının, helikopter teknisyenlerinin ve tabii ki değişik operasyonlara iştirak eden kara unsurlarının 1985-2010 yılları arasında, iç güvenlik harekâtı kapsamında yaşadıklarına; neredeyse çeyrek yüzyıllık sürece farklı bir istikametten bakışı da içermektedir.
"RÜZGÂRALTI ANILARI" kuşkusuz sadece anılarla da sınırlı değildir. Helikopter pilotu tüm havacılar başta olmak üzere, her statüdeki askerlere, terörle mücadele harekâtında görev almış olanlara ve hâlen bu göreve devam edenlere birinci elden tecrübe aktarımında bulunmakta, yüreklere dokunacak yaşanmışlıklarla yüz yüze gelmemize imkân sağlamaktadır.
Madalyonun arka yüzünü merak edenler kendilerinden de mutlaka bir şeyler bulacak ve çıkarım yapacaklardır.
Onlar kartaldı, onlar umuttu, onlar hızırdı, onlar gözü pekti, onlar kahramandı, onlar candı...
Hüzün doluydular, yorgundular, küskündüler; kimileri istifa etti, kimileri intihar...
Onlar ölüme yakından dokunanlardı, onlar vatan uğruna gazi de oldular, şehit de...
GİTTİLER, DÖNDÜLER...
GİTTİLER, DÖNEMEDİLER...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015