%10
Sağlık ve Hastalık İçin Yeni Model - Vithoulkas, George

Sağlık ve Hastalık İçin Yeni Model

George Vithoulkas

Yayınevi: Günçe

Yayın tarihi: 10/2021

ISBN: 9786057066046

Çevirmen : Zeynep Nilay İzmirli

Karton Kapak | Türkçe | 272 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  • 225,00 TL

SAĞLIK VE HASTALIK İÇİN YENİ MODEL, salgınlara ve yaygın hastalıklara homeopati bakış açısıyla yaklaşarak nedenleri ve nasıllarını incelerken eksiksiz sağlık tanımını yapıyor. Bedeni, ruhu ve duyguları bir arada ele alarak iyileşmenin ve hastalanmamanın yolunun nelerden geçtiğini ortaya koyuyor.

Uzun zamandır beklenmekte olan ve çığır açan bu incelemede, homeopati teorisyeni ve homeopati eğitmeni George Vithoulkas modern tıp için yeni bir paradigma sunuyor. Vithoulkas, güçlü ilaçların aşırı ve çoğu zaman gereksiz kullanımı nedeniyle modern tıbbın birçok hastalığı önleme ve tedavi etme görevinde başarısız olduğunu ileri sürüyor. Ne yazık ki modern tıp, organizmanın bütünü ve hastalıkların gerçek nedenleri konusunda son derece sınırlı bir bakış açısına sahip.
Vithoulkas AIDS, kanser, astım, epilepsi, şizofreni, Alzheimer, romatoid artrit ve diğer kontrol altına alınması zor hastalıklarla ilgili vaka sayısındaki artışın nedeni olarak aşırı ilaç kullanımı sonucunda bağışıklık sisteminin zayıflamasını göstermektedir. Vithoulkas ayrıca hastalıkların nedenlerini açıklarken ancak psişenin, ruhun ve duyguların rolünü göz önünde bulundurduğumuzda daha eksiksiz bir sağlık tanımı oluşturabileceğimizi, tedavi anlayışımızı ve tedavi yöntemlerimizi değiştirebileceğimizi söylüyor.

“Belki de şu ana kadar, sağlığımızın kalitesinin neredeyse tamamen vücudumuzda normal olarak bulunan ve dolayısıyla yaşamımızın temelini oluşturan mikroorganizmaların kalitesine bağlı olduğu anlaşılamamış olabilir. Ancak her çeşit ‘küflü’ organizmayı vücudumuzun içine pompalayarak bu mikroorganizmaların dengesini bozarsak kaçınılmaz olarak zamanla vücutlarımız da ‘küflü’ organizmalara dönüşecektir.”

Sağlık ve Hastalık için Yeni Model kitabında Vithoulkas, öncesinde organizmanın bağışıklık sisteminin yıkılmasına zemin hazırlayan, yaygın ve sık antibiyotik kullanımı olmaksızın, HIV (İnsan Bağışıklık Sisteminin Yetmezliği Virüsü)’in ortaya çıkıp insanoğlunu salgın boyutlarında etkilemesinin mümkün olmadığı ileri sürülmekte ve nedenlerini incelemektedir.

“George Vithoulkas, Sağlık ve Hastalık için Yeni Model adlı kitabında virüslerdeki değişim ve mutasyonların, insan vücudu ve zihninin ekolojik sisteminin farmakolojik olarak kirletilmesinin bir sonucu olarak meydana geldiğini verilerle açıklamaya çalışıyor. Mevcut 'kimyasal' tıbbımızın yetersizliklerini gidermek için 'enerji' düzeyinde bir tedavi sistemi olan homeopatiye odaklanma ihtiyacının güçlü bir şekilde altını çiziyor."
Willian A. Tiller, PH.D., Stanford Üniversitesi


               

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015