Sağlıklı İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim - Arslanoğlu, İbrahim

Sağlıklı İnsan İlişkileri ve Etkili İletişim

İbrahim Arslanoğlu

Yayınevi: Pegem A

ISBN: 9786053645115

Türkçe | 16 x 24 cm.

Tür: Aile

Ayrıca boşanmaların gittikçe arttığı biliniyor.  Bu sebeple kitapta, mutlu ailenin nasıl kurulup sürdürülebileceği ile gerek eş ve gerekse anne, baba-çocuk ilişkilerine öteki konulardan daha geniş yer verilmiştir. Kitabı okuyan öğrenci ve yetişkinler, özel yaşamlarında bundan yararlanabilirler. Çünkü mutlu aile, hem kadının hem de erkeğin bu konularda yeterli bilgi ve bilince sahip olmaları ile gerçekleşebilir. Oysa Türkiye’de aile ilişkileri, genellikle deneme yanılma yoluyla öğrenmelere ve tesadüflere dayanır. 

Yine bu kitapta, öteki kitaplarda yer almayan, gençlere alternatif iş önerileri ve nasıl sağlıklı yaşanabilir? Başlıklı iki konu vardır. Bunlar, öğrenciler için ders içeriği kadar ve hatta ondan da önemli olabilir. Çünkü üniversiteyi bitiren pek çok genç, kendi alanları ile ilgili iş bulamıyorlar. Öte yandan işi olanların bir kısmı ise bedensel veya ruhsal sağlıklarını koruyamıyorlar. Onun için gençlerin, bu konularda bilgilendirilmeleri bir zorunluluk haline gelmiştir. 

Sosyal bilimlerin konuları her ne kadar öğrencilerin dikkatini çekse bile yine de bu konularda yazılan pek çok kitap, sıkıcıdır. Oysa yazar, kitabının ilgi çekici olduğunu düşünmekle birlikte bunu daha da artırabilmek için her konuya ait özlü sözlere ve okuma parçalarına yer vermiştir. Kitabı, öteki kitaplardan ayıran en önemli farklılıklarından biri de budur. Bunları okuyan öğrenci ve yetişkinler, büyük bir zevk duyarak eğitilebilirler.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı