%15
Sanat Üretimi : Form ve Anlam - Barrett, Terry

Sanat Üretimi : Form ve Anlam

Terry Barrett

Yayınevi: Hayalperest

Yayın tarihi: 04/2022

ISBN: 9786059452922

Çevirmen : Ebru Berrin Alpay

Türkçe | 428 Sayfa | 17 x 24 cm

Tür: Sanat (Kuram)

  • 161,50 TL

Sanat Üretimi sanat yaratım süreci ile anlam yaratım süreci TERRY arasındaki karşılıklı ilişkiye -anlatımcı içeriğe, çıkarıma ya da çalışmanın amacına- odaklanıyor. Yazar Terry Barrett, içeriğin, malzemenin, tekniğin, formun, sürecin ve bağlamın bir sanat yapıtı üretirken birbirleriyle nasıl bir etkileşime girdiklerini inceliyor. Sanatın ve tasarımın biçimsel unsurları ve ilkelerine ilişkin kapsamlı bir tartışma açmanın ve sanatı yorumlamaya yönelik bir kılavuz oluşturmanın yanı sıra Sanat Üretimi sanatçıların yaratıcı pratiklerine de ışık tutuyor.

Kitap, sanat yapıtlarının form ve anlamlarını multimedya, yerleştirme, performans gibi çağdaş yaklaşımlara ağırlık vererek arştırıyor; postmodernizm ile çokkültürlülüğe vurgu yaparak sanat üretiminin izini sürüyor

Sanat Üretimi’nin Öne Çıkanları

Yorumlar ve Sanatçı Bildirileri. Bölüm 2, “Anlamlar ve Yorumlar”, gerek sanatçıların gerek öğrencilerin içerik, malzeme, kompozisyon, süreç ve bağlamla ilgili verdikleri kararların izleyicilerin yapıtlara dair yorumlarını neşekilde etkilediğini ortaya koyuyor.

Çağdş Unsurlar. Bölüm 6, “Zaman ve Hareket”, zamana ve harekete dair konular üzerine bir tartışma açarken Bölüm 7, “Sözcükler ve Sesler”, metin temelli sanat, bilgisayar temelli sanat, performans sanatı, video ve yerleştirme sanatı gibi sanat formlarında önemli rol oynayan çşitli unsurlara değiniyor.

Atölye Eleştirileri. Bölüm 13, “Atölye Eleştirileri”, farklı ele?tiri türlerini açıklayarak, neyin yararlı neyin yararsız olduğuna dair öğrenci görüşlerini sunarak ve birkaç gerçek örnek üzerinden süreci tanımlayarak öğrencilerin yapılan eleştirilerden azami düzeyde faydalanmalarına yardımcı oluyor.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı