%20
Şarap Senden Sorulur - Demirbaş, Göksenin

Şarap Senden Sorulur

Göksenin Demirbaş

Yayınevi: İkinci Adam

Yayın tarihi: 01/2021

ISBN: 9786053068815

Türkçe | 426 Sayfa | 23 x 23 cm

Tür: İçecekler

  • 71,20 TL
  • 89,00 TL

 “ŞARAP SENDEN SORULUR”u yazmamın amacı, şarap hakkında verilen eğitimler ile yazılmış kitapların aşırı sofistike olmaları ve ansiklopedik dilleri sebebiyle anlattıklarının sektörden uzak şarap meraklıları için kolayca anlaşılamamaları durumunu ortadan kaldır-mak, şarabı öğrenmeyi mümkün olduğunca eğlenceli, kolay, anlatılan bilgilerin de anlaşı-labilir ve akılda kalıcı olmalarını sağlayabilmektir.

Düşünün ki akşam ağırlayacağınız misafirlerinize beğenebilecekleri bir şarap almak için markete gidiyorsunuz. İçeri girmeden önce aklınızda üç aşağı beş yukarı almak istediğiniz şarap hakkında biraz fikriniz bulunmakta. Fakat markete girdikten sonra
raflara bakınca gördüğünüz yüzlerce farklı şarap, farklı üretici ve farklı fiyatın ağırlığı al-tında eziliyorsunuz. Ardından derin bir nefes çekip cesurca bir seçimle şarabı satın alıyor ve gelecek olan misafirlerinizin aldığınız şarabı sevmeleri için umut
 ediyorsunuz.

Bu durum size hiç de yabancı gelmedi değil mi? :)

Evet, gerçek ise ister şaraptan hiç anlamayan isterse şarabı çok iyi bilen birisi olun yine de bu tür hisleri yaşamanızın son derece sık karşılaşılan normal bir durum olmasıdır.

Aslında şarap almanın ya da seçmenin bu şekilde hissettirmesine gerek olmamakla birlikte bu kitabı bitirdiğinizde şarap alırken seçiminizi son derece rahatça yapabilecek hatta market ya da restoranlarda şarap sorumlularının gözlerinin içine bakıp herhangi bir çekinceniz olmadan ne çeşit şaraplar istediğinizi anlatabilecek ve bu kişilerin önerilerini doğru bir şekilde değerlendirip karar verebileceksiniz.

Sonuçta şarap fermente edilmiş üzüm suyudur ve her zaman, her yerde, herkes için zevkli bir tecrübe olmalıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı