%10
Sarı Kuşun Şarkısı - Rosner, Jennifer

Sarı Kuşun Şarkısı

Jennifer Rosner

Yayınevi: İlksatır

Yayın tarihi: 02/2021

ISBN: 9786057017833

Çevirmen : Belgin Selen Haktanır

Türkçe | 306 Sayfa | 14 x 21 cm

Tür: ROMAN- ÖYKÜ

  • 117,00 TL

 “Rosner’ın zarif, yürek parçalayan romanı, II. Dünya Savaşı hakkında anlatılacak yeni bir
hikâyeye her zaman yer olacağının kanıtı. Kalp kırıklığı ve umutla dolu bu roman, bir anne ile kızı arasındaki bağın ve onların sevgi uğruna yaptığı fedakârlıkların hikâyesi. Muazzam ve mutlaka okunması gerek.”
–New York Times
“Sarı Kuşun Şarkısı’nda Gizli Dünya ile Schindler’in Listesi bir araya geliyor… Anneler ile kızlarının, savaş ile sevginin, yaşayanların müziği ile ölülerin sessizliğinin incelikle yazılmış hikâyesi.” – Kate Quinn, The Huntress ve The Alice Network kitaplarının yazarı.
II. Dünya Savaşı tüm dünyayı kasıp kavururken Polonya’da Nazi askerleri Yahudileri kasabalarından birer birer toplar. Róza ve beş yaşındaki müzik dehası kızı Shira kaçmayı başarır ve komşularının ahırına sığınır. Saklandıkları samanlıkta, içi melodilerle dolup taşan Shira’nın uyması gereken iki kural vardır: sessiz ve hareketsiz kalmak. Róza kızını oyalamak ve ağırlaşıp durma noktasına gelen zamanı biraz olsun geçirebilmek için ona büyülü bir bahçede yaşayan küçük bir kızın hikâyesini fısıldar: Kızın ses çıkarması yasaktı, o yüzden sarı kuş şarkı söylerdi. Kız zihninde ne bestelerse kuş onu söylerdi: tiz pikolo trilleri; genizden gelen boğuk kontrafagot homurtuları. Müzik çiçeklerin tomurcuklanmasına yardımcı olurdu. Bu hayali dünyada Róza kızını, dört yanlarını saran dehşetten korumaya çalışır. Fakat artık sığınaklarında güvende olmadıkları gün gelip çatar. Róza katlanması zor bir seçim yapmak zorundadır: Ya Shira’yı yanından ayırmayacak ya da ona hayatta kalma şansı sunarak bir kuş gibi uçup gitmesine izin verecektir.
II. Dünya Savaşı sırasında saklanmak zorunda kalan Yahudi çocukların gerçek hayat hikâyelerinden esinlenen Rosner’ın bu ilk romanı, bir anne ile kızının kavuşmaya, seslerini duyurmaya ve yuvalarına geri dönmeye duydukları hasretin hikâyesi.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2023 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015