%26
Selamlık Sohbetleri - Enç, Mitat

Selamlık Sohbetleri

Mitat Enç

Yayınevi: Ötüken

Yayın tarihi: 04/2007

ISBN: 9789754376203

Türkçe | 237 Sayfa | 12 x 19,5 cm

Tür: Anı, Mektup

  • 17,76 TL
  • 24,00 TL

Selâmlık Sohbetleri, ardı ardına yaşanan savaşlarda öğütülen insanlara Gaziantepli bir ailenin hayat penceresinden bakıyor. Millî Mücadele; Antep direnişi ve onu takip eden yıllar, Mitat Enç'in çocukluktan gençliğe geçiş anılarıyla bize ulaşmakta.

İniş ve çıkışlar yaşamak her toplumun kaderinde vardır. Mitat Enç'in anılarıyla bize anlatmak istediği, kriz dönemlerinde düzenleri bozulan insanların hayata nasıl devam ettikleridir. Bazen zorla, bazen tabii bir şekilde kendiliğinden benimsenen, ya da bazen hoşlukla kabullenilen ve günlük yaşayışlarına damgasını vuran değişmeler insanları nasıl etkiler? Farklı din ve kültürlerin bize has kent dokusundaki ayrılmaz sanılan birliktelikleri.. Unutamadıklarımız.. Unutmak istediklerimiz.. Ve unutturulmak istenenler.. Anadolu ve İstanbul'daki hayatın Cumhuriyetin hemen öncesi ve sonrasındaki görünüşleri.. Yazar, kaderin kendisine hazırladığı "Bitmeyen Gece" öncesindeki yaşadıklarını, dedesinin selâmlığını, oraya gelen kişileri, o günün sıcak ve samimi ilişkilerini bize aktarır ve şöyle der:

"Selâmlık akşamları, benim çocukluktan gençliğe geçiş yıllarımın ev-okuluydu. Orada buluşanlardan, yaşamın evimiz dışındaki akışını, rengini, adabını; kentimi ve ülkemi sevmeyi öğrendim."

Tüm yaşamı boyunca azalmadan devam eden bu sevgi, artarak onun çevresini de ısıtmaya devam ediyor...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı