%25
Seveceksen Radikal Sev : CHP Neden Kazandı? AKP Neden Kaybetti? -1 - Başsoy, Ateş İlyas

Seveceksen Radikal Sev : CHP Neden Kazandı? AKP Neden Kaybetti? -1

Ateş İlyas Başsoy

Yayınevi: Ayrıntı

Yayın tarihi: 07/2020

ISBN: 9786053144694

Türkçe | 288 Sayfa | 13,5 x 21,5 cm

Tür: Politika - Türkiye

  • 22,50 TL
  • 30,00 TL

 AKP, CHP’ye iki kez yenildi. Ben her iki kampanyayı da yapan kişiyim.

CHP AKP’ye karşı ilk kez 2009’da Antalya’da seçim kazandı. O kampanya 2019’da yüzden fazla seçim bölgesine uyarlandı ve sonuç yine zafer oldu. İşin sırrı neydi? Veya her şey zaten göz önünde miydi?

“Seçimden sonra her biri kendi ülkelerinin ana akım medyasından çok fazla yabancı gazeteci benimle röportaj yaptı. Türkiye’de pek soran sorus¸turan olmadı. 2009 seçiminden sonra CHP’den kimse beni aramamıs¸tı, yine aramadı, bu açıdan bir tutarsızlık yok. 2009 seçiminden sonra AKP’den iki ayrı ekip benle toplamda bir haftadan uzun süre görüs¸tü ve neden yenildiklerini sorguladı, 2019’dan sonraysa bir tek AKP’li bile aramadı. Bu örnek CHP’nin neden kazandıgˆını açıklamıyor ama AKP’nin neden kaybettigˆini açıklıyor olabilir. Partiler kendi fanuslarında, kendi destanlarını yazarken Levent’ten metroya binen bir delikanlı, Kartal’da yas¸ayan sevgilisiyle bulus¸tu. Delikanlı etkiles¸imli tasarım okumak için I·talya’ya gidecekti, genç kız I·mam Hatip son sınıfta üniversiteye hazırlanıyordu. Caddebostan parkında tas¸ların üzerine oturdular ve denizi izlerken birbirlerine sımsıkı sarıldılar.
Bu kitap tahrifli tarihten mamul kavanoz siyasetçileri için degˆil, sahilde sımsıkı sarılmıs¸ o gençler için yazıldı.”

Bir siyaset kitabı okuyacağımı sanıyordum. Türkiye için yazılmış bir aşk romanı ve aynı anda, her nasılsa, bir siyasal tarih ansiklopedisi okudum.
Haluk Şahin

Ateş İlyas Başsoy: 1971 Bursa doğumlu iletişimci, yazar ve matematikçi. Bir dönem BirGün gazetesinde yazdı. Basılan ilk kitabı 1997 tarihli Yüksek Volüm’dür. Seçme sınavlarında matematik sorularını çözme yeteneğini geliştirmek üzerine yazdığı ÖSS Matematikte 20 Soru Garanti adlı kitabıyla dikkat çekti, 2008’de basılan Reklamcı Nedir?, 2011’de basılan AKP Neden Kazanır? CHP Neden Kaybeder? adlı kitapları çok satanlar listesine girdi. Yirmi yıldır Diyalojik İletişim, Yeni Kentliler, Sevginin Kökeni ve Dönüştürücü Gücü gibi konularda çalışıyor. Reklam Yaratıcıları Derneği Başkanlığı’nı yaptı, Türkiye Zeka Vakfı genel kurul üyesidir.

 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı