Seyahat Endüstrisi İşletmeleri - Ahipaşaoğlu, Suavi

Seyahat Endüstrisi İşletmeleri

Suavi Ahipaşaoğlu

Yayınevi: Gazi Kitabevi

Yayın tarihi: 10/2005

ISBN: 9799758895877

Yazar : İrfan Arıkan

Türkçe | 254 Sayfa | 16 x 24 cm.

Tür: Genel Referans

Bir yabancı dili iyi derecede bilmek turizmci olmak için yeterli midir? Elbette ki hayır. Peki gerekli midir? Belki bugün iç turizmin yüksek potansiyelini dikkate alırsak artık değil. Bu çalışmanın sahiplerinin artık para kazanmaya başlamaları gerektiğini düşündükleri 35-40 yıl öncesini dikkate alırsak iyi bir yabancı dil, turizmci olmanın ön koşulu idi.Gerçi bugün de hangi işi yaparsanız yapın; ulusal sınırları aşabilmeniz, evrensel rekabete açılabilmeniz ve iyi para kazanabilmeniz için en az bir yabancı dili iyi bilmek gerekmektedir.

Bu kitabın yazarları, öğrencilik yıllarında birisi Fransızca diğeri Almanca rehber olarak okul giderlerini karşılamak, ailelerine yük olmamak, batılı gibi davranmak, batılı gibi yaşamak için turizm endüstrisine giriş yaptılar.

Her ikisi de bir yandan eğitimlerini sürdürürken diğer yandan da okullarını ihmal etmediler ve doktoralarını tamamladılar. Her ikisi de rehberlik dışında seyahat acentalarında, ulaştırma ve turizmin diğer alt dallarında çalıştılar. Her ikisi de yaş kemale ermeye başlayınca, turizm irtifa kaybedip kitleselleştikçe daha sakin limanlara demir atma gereği duydular.

Birisi Gazi, diğeri Boğaziçi Üniversiteleri'nde öğretim elemanı olarak çalışmaya başladı. Kader, bu kez onları Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu'nda buluşturdu.

Bir araya geldiklerinde bilgileri, tavırları, duruşları, bakışları, çalışmaları ve daha birçok yönlerini itibarı ile hem koşutluklar hem de zıtlıklar olduğunu fark ettiler. Birlikte çalışmanın yaratacağı sinerjinin ürünlerinin niteliklerini olumlu etkileyeceğini anladılar.

Seyahat Endüstrisi İşletmeleri için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı