Sidre - Karakaş, Berrin

Sidre

Berrin Karakaş

Yayınevi: Okuyanus

ISBN: 9789758420995

Türkçe | 224 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

Berrin Karakaş’ın öykü kitabı Sidre. On iki öykü var bu kitapta. On ikiye bölünmüş bir gün gibi tam on iki tane... Sonunda en başa getiren bir döngüyle... Sidre, sonunda aslında bitmeyen bir kitap. Tamamlanmış ama bitmeyen... Kimisi çağdaş bir masal, kimisi doğu hikâyeleri tadında on iki öykü.

“Düğünün en güzel oynayanı; kırmızı tül dansözü Zarife Hanım'dan ben dünyaya geliyorum. Kıçını en güzel titreten kadının kızı, ben. Çocuk kalmakla kalmamak arasındaki kararı hâlâ verememiş bir kadının kızı olarak ben de aynı huyu taşıyorum. Belki sen de aynı huyu benden devralacaksın. Gülüyorsun. Alacak mısın? Çocuklukla büyüklük arasındaki o kararsızlık tarlasında koşup duracak mısın?” (kitaptan)

Bu kitabın arka kapak yazısını Cem Mumcu yazdı.

Eğer bir kitabın arka kapağına yazı yazıyorsanız aslında yazarın arkasından konuşuyorsunuz sayılır. Üstelik okur genellikle- ne yazık ki- mecburen önce arka kapağı okuyarak başlar kitapla ilişki kurmaya. Yani benim yazdıklarım Berrin Karakaş’ın yazdıkları hakkında size bir şeyler söyleyecek. Siz de kitabı okumaya veya okumamaya karar vereceksiniz. İşte bu bana ağır bir sorumluluk yüklüyor. Ama bencilce bir başka sorun daha var: aslında arkasından konuştuğunuz yazarın arkasında da duruyorsunuz. Yani bir yazar olarak bir başka yazarın sorumluluğunu alıyorum. Evet ALIYORUM... Üstelik bunu daha çok yapmayı istediğim halde ilk kez yapıyorum. Sizi yazı cinnetine düşmüş, yazılarca savrulan bir yazarın kitabına ve sahici edebiyata çağırıyorum.
Cem Mumcu

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı