%26
Sihirli Kumbara - Başaran, Mert

Sihirli Kumbara

Mert Başaran

Yayınevi: Butik

Yayın tarihi: 05/2024

ISBN: 9786258471717

Karton Kapak | Türkçe | 32 Sayfa | 22 x 22 cm

Tür: 0-6 Yaş Okuma Kitapları

  • 103,60 TL

Küçük Mert hayallerine ulaşmanın “sihirli” yolunu, para biriktirmeyi öğreniyor…

Akıllı yatırımlar yapmak, çalkantılı ekonomik zamanlardan geçerken parasını korumak isteyen milyonlarca kişinin takip ettiği, Küçük İşler, Büyük Özgürlükler ve Bırak kitapları çok satanlar listelerinin en üstünde yer alan, yüz binlerce kişinin hayatını değiştiren Mert Başaran bu kez çocuklar için yazdı.
Çocuklara paranın gerçekte ne olduğunu öğretmek, nasıl büyüdüğünü, nasıl eridiğini anlatmak, tasarruf bilincini geliştirmek için eşsiz bir çocuk kitabı bu. İsmi Sihirli Kumbara. 
Yatırım danışmanı Mert Başaran bu kitap için ilhamını ona para biriktirmenin önemini daha küçük yaşta öğreten kendi dedesinden aldı.
Hikâyedeki kahramanımızın ismi de Mert.
Küçük Mert’in bisikleti çok eski, ona küçük geliyor ve artık binemiyor. En büyük hayali yeni bir bisiklet ama anne-babası yeni bisiklet için yaza kadar beklemesi gerektiğini söylüyorlar. Mert üzgün. Ne de olsa en büyük hayali yeni bisikletti.
İşte tam o anda dedesi devreye giriyor.
Ve Mert’e hayallerini gerçeğe dönüştürmenin “sihirli” yolunu öğretiyor.
Bu tatlı, öğretici, eğlenceli kitabın çizimlerini de Türkiye’nin en özgün çizerlerinden Berk Öztürk yaptı.

Siz de çocuğunuzun daha çekirdekten bir “para uzmanı” olmasını, finansal okur yazarlığı öğrenmesini ister misiniz?
Peki ona bir Sihirli Kumbara hediye etmeye ne dersiniz?

Yazar Hakkında:
MERT BAŞARAN 1978’de İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. BARSAN Lojistik, DHL, ARKAS Lojistik, AVEA ve Kuehne Nagel gibi kurumsal şirketlerde satış sorumlusu, satış müdürlüğü yaptı. 37 yaşında yıllardan beri hayalini kurduğu amacına ulaştı. Yaptığı küçük birikimlerle finansal özgürlüğüne kavuşup erken emekli oldu.

Çizer Hakkında:
BERK ÖZTÜRK 1988’de İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü mezunu. Nasıl başladığını bile hatırlayamayacağı kadar uzun süredir çiziyor. Özellikle bir cevap vermesi istendiğinde, kendini bildi bileli çizdiğini söylüyor. Uzun süredir illüstrasyon yapmasına rağmen, son dört yıldır çocuk kitabı resimleme işine ağırlık veren Berk Öztürk pek çok çocuk kitabı resimledi ve resimlemeye devam ediyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015