%20
Simülasyonlarla Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi  - Kılıç, Selin Türkeş

Simülasyonlarla Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi

Selin Türkeş Kılıç

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Yayın tarihi: 03/2024

ISBN: 9786053996149

Derleyen : Damla Cihangir Tetik

Karton Kapak | Türkçe | 256 Sayfa | 16 x 23 cm

Tür: Uluslararası İlişkiler

  • 184,00 TL

 Simülasyonlar, öğrencilerin pasif bir şekilde bilgiyi tüketmelerinden ziyade, etkileşimli öğrenme deneyimleri aracılığıyla konuları daha derinlemesine anlamalarını sağlar. Simülasyonlar, uluslararası ilişkilerin karmaşıklığını ve gerçek dünya sorunlarına karşı karar verme süreçlerini anlama konusunda öğrencilere benzersiz bir fırsat sunarken aktif öğrenme yöntemi olarak öğrencilerin katılımı ve etkileşimi üzerinden öğrenme deneyimlerini zenginleştirir.
Simülasyonlarla Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi, Türkiye’de yükseköğretim seviyesinde uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi öğretiminde simülasyonların etkili kullanımına dair özgün bir bakış açısı sunuyor. Uluslararası ilişkiler teorileri, uyuşmazlık analizi, uluslararası örgütlerin işleyişi, siyasi tarih uygulamaları ve karşılaştırmalı siyaset gibi konuları içeren geniş bir yelpazede simülasyon uygulamış akademisyenlerin katkılarıyla şekillenen kitap, öğrenci merkezli öğretim yöntemlerinin, bilgiyi gerçek dünya bağlamında kavrama ve uygulama becerisi kazandırma konusundaki kritik önemini vurguluyor. Kitapta yer verilen örnekler, farklı akademisyenlerin gözünden simülasyonların hazırlık, uygulama ve değerlendirme aşamalarına dair bir seçki sunarken kitap, uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi öğretiminde simülasyonların uygulanmasına dair bir kılavuz niteliği taşıyor.

YAZARLAR: Selin Türkeş-Kılıç, Damla Cihangir-Tetik, Beril Pamir, Ege Sürek, Baturay Yurtbay, İsmail Erkam Sula, Kıral Ataç, Seçkin Barış Gülmez, Aylin Ece Çiçek, Rahime Süleymanoğlu-Kürüm, Yüksel Alper Ecevit, Meltem Ersoy, Murat Arslan, Suat Dönmez, Şeyma Cengiz

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015