%0
Sinema ve TV’de Renk : A’dan Z’ye Dijital Sinematografi ve Renk Düzenleme - Öztürk, Levent

Sinema ve TV’de Renk : A’dan Z’ye Dijital Sinematografi ve Renk Düzenleme

Levent Öztürk

Yayınevi: Boğaziçi

Yayın tarihi: 08/2020

ISBN: 9789754515831

Türkçe | 272 Sayfa | 16,5 x 23,5 cm

Tür: Sinema İnceleme

  • 115,00 TL

 Çağımız insanı, görüntüleri sever; öyle ki kendisinin bu ihtiyacını gidermek için yeni sektörler icat eder, sinemacılık ve televizyonculuk gibi. Bu görüntüleri çekici kılan asıl unsur nedir diye soracak olursak, kuşkusuz ki pek çok kişinin aklına "renk" gelecektir. Bu kitap, insanların arzuladığı görüntüleri yaratmanın temellerini ve ip uçlarını taşıyor içinde. İnsanın karşısında donakaldığı sanatın ve akışına kapılıp dağıldığı güncelin büyülü dokusunu merak edenlerin yapması gereken tek şey, bu kitabın yapraklarını karıştırmaktır. Teknikler ve beceriler, kuramsal bilgilerin pekiştirilmesi ile bir üst seviyeye çıkabilir. İster renkçi olmak isteyen biri, kurgucu, görüntü yönetmeni, dijital görüntüleme teknisyeni , ya da yönetmen olun bu kilidi açmak, bu konular ile ilgili bilgi sahibi olmak ile mümkündür. Öğrenci ya da profesyonel olun, herhangi bir yazılıma bağlı kalmadan, bilgi seviyenizi bir üst seviyeye çıkararak aklınızdaki sorulara yanıt bulacak, işlerinizi hızlandıracak teoriden pratiğe ipuçları ve ek bölümlerle bilgi dağarcığınıza yeni bilgileri ekleyeceksiniz.

Sinema gibi, büyük bir ekibin birlikte çalışması gereken bir sanat dalında, herkesin hemfikir ve bilgi sahibi olduğu terimlerle, aynı dili konuşuyor olması, ortak amacın gerçekleşmesi için çok önemli. Yazar kendi uzmanlık alanıyla ilgili deneyim ve bilgilerini yazıya dökerek bu alandaki büyük bir boşluğu dolduruyor.

-Prof.Dr. Ahmet Şefik Güngör

Levent Öztürk’ün kitabı, sinematografinin temelleri adına çok mühim bir eksiği tamamlayan bir başvuru kitabı. Bu detaylı ve kapsamlı çalışmanın gerek yeni başlayanlar gerekse de profesyoneller için çok değerli olduğuna inanıyorum.

-Ozan Açıktan / Yönetmen

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı