Sırça Köşkün Kırık Camları : Doktorluk Dediğin İki Tık Tık I - ÖZEN, SADIK

Sırça Köşkün Kırık Camları : Doktorluk Dediğin İki Tık Tık I

SADIK ÖZEN

Yayınevi: Ozan

Yayın tarihi: 02/2003

ISBN: 9789757891482

Türkçe | 208 Sayfa |

Tür: Tıp-Sağlık

"...Kırk baş yıla yaklaşan hekimlik yaşamım var. Meslek açısından bakınca oldukça uzun sayılabilecek bir süre. Yaşam açısından bakıldığındaysa değerler ayrı bir nitelik kazanıyor."

"...Benim için değeri büyük olna hekimlik yaşamımda, övünç duyabileceğim şeyler kadar, üzüntü yaratan durumlarla karşılaştığım da oldu."

"... Yazdıklarım sağlık kesiminde hergün biraz daha yoğunlaşan olumsuzlukların, gerek halkta, gerekse hekimlerde yarattığı deformasyon, yolsuzluk ve yozlaşmalara karşı bir başkaldırı niteliğindedir."

"...Her çeşit yozlaşmanın suçu, toplumun diğer kesimleri tarafından, tek taraflı olarak hekimlerin sırtına yüklenmek istiniyor. Oysaki bunun başka sorumlularıda var."

"...Eleştirilerimi, tıbbi etik kuralları içinde kalarak ve yasal sorumluluklarımı bilerek yapacağım."

"...Çalışma konusu, İnsan yaşamı olan hekimlik mesleğinin, diğer bütün meslek dallarındanfarklı özellikleri var. Hangi nedenle olursa olsun, hekimler, mesleki sorumluluk duygusundan uzaklaşamazlar."

"...Yazdıklarımı okuyunca, gördüm ki, kitabımda olumsuz bir çok şey yer almış. Bunların çoğu da, insanların içini karartacak ve onları karamsarlığa süyebilecek nitelikte."

Kitap Türk sağlık sistemini, içinde bulunduğu olumsuz koşullardan kurtarmaya yönelik cesur bir çalışmadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı