Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder? - Duman, Canan

Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?

Canan Duman

Yayınevi: Kanon

Yayın tarihi: 11/2018

ISBN: 9786056864452

Türkçe | 234 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: İş Yönetimi

Yazar Hakkında:

Üniversite eğitimini grafik tasarım üzerine tamamladı. En büyük tutkusu, yazmak ve araştırmaktır. İş hayatına atıldığı ilk günden bugüne öğrenme hevesini hiç kaybetmedi. Öğrenciliğin, çalışma hayatında da devam ettiğine inandı. Yirmi yıllık çalışma hayatı boyunca edindiği tecrübe ve bilgiyi artık zamanı geldiğine inanarak geniş kitlelerle paylaşmak istedi. Hayata, topluma ve insana değer katmak, “önce insan” anlayışını öne çıkarmak için cananduman.com’u yayına aldı. İş dünyasına, iletişim sektörüne ve hayata dair yazılarıyla hedefi, daha çok kişiye ulaşmak ve farkındalık yaratmak…
Çocukluk yıllarında takip ettiği çocuk dergisine yazılarını göndermesi ve isminin bu dergide yayımlanması medya hayatına atılmasına öncülük etti. Okuru olduğu bu dergide 1998 yılından itibaren  muhabir olarak çalışmaya başladı. 2013 yılına kadar yazı işleri koordinatörü, genel yayın yönetmeni, reklam satış müdürü, proje ve iş geliştirme görevlerini üstlenerek basında görev alan, 2013 yılında basında kazandığı deneyimi ve vizyonu kurumsalda PR tarafına taşıyarak kurumsal iletişim yöneticiliği ve insan kaynakları yönetimi alanlarında çalışan Canan Duman’ın ilk kitabı Şirketler Yıldız Çalışanlarını Neden Kaybeder?dir.
Dijital trendleri, iletişim ve kurumsal gelişime dair inovatif gelişmeleri yakından takip eden Duman, kariyerine danışman, yazar ve konuşmacı olarak devam etmektedir.
Canan Duman evli, bir kız çocuk annesidir.
 

ARKA KAPAK YAZISI:

  İş dünyasının büyük değişimler yaşadığı, dijital dönüşümün ticareti ve finans piyasalarını, Sanayi 4.0 teknolojilerinin imalatı dönüştürdüğü, e-ticaretin de mal ve hizmet satışı ve takası bambaşka yerlere taşıdığı bir çağın içinde yaşıyoruz. İnsan kaynakları gibi görece yeni bir iş kavramının anlamını her zamankinden fazla bulduğu ve teknolojik gelişmeye bağlı olarak insan kaynağının her zamankinden çok daha önemli olduğu bu yeni çağın gereksinimlerini de yine insan karşılayacak.
  “Yıldız Çalışan” kavramı, iş dünyasındaki bu değişimi ve yenileşmeyi teşvik eden, kendisine ait yeni bir iş modeli kuran ve çalıştığı kurumun hem vizyonunu geliştiren hem de sabit iş düzeninin olabildiğince kusursuz işlemesine en önemli katkıyı sunan iş profesyonellerini kapsıyor.
  Sanayi 5.0 ve yapay zekâ uygulamaları kapımızda olsa da dünyadaki işverenler yetenek açığıyla karşı karşıya. Çünkü teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin iş dünyasındaki en değerli unsur “Yıldız Çalışan”lar...
  Canan Duman, 20 yıllık profesyonel deneyimi, yaptığı araştırmalar ve edindiği bilgiler doğrultusunda, iş dünyasının en güncel sorularına yanıt arıyor: Şirketler yıldız çalışanlarını neden kaybeder? Şirketler yıldız çalışanları nasıl elde tutar?
  Ütopyalardaki gelecek geldi; insanın da teknoloji ile birlikte dönüşmesi kaçınılmaz. Peki, şirketler ve sahip oldukları insan kaynakları buna ne kadar hazır?

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı