%0
Sivil Havacılıkta Kariyer - Şen, Gülaçtı

Sivil Havacılıkta Kariyer

Gülaçtı Şen

Yayınevi: Kanon

Yayın tarihi: 07/2019

ISBN: 9786058051003

Türkçe | 195 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: İşletme-Pazarlama

  • 22,50 TL

Gülaçtı Şen, havacılık sektörünün gelişimi için aktif çalışmalar yapan bir akademisyendir. Yaklaşık yedi yıl havacılık sektöründe Turkish Ground Service’de Yolcu Hizmetleri Memuru olarak Türk Hava Yolları’na hizmet verdikten sonra, üniversitede havacılık bölümlerinde dersler vermiş ve bu süreçte havacılık sektörü için çalışmalarına başlamıştır. Şu an Öğretim Görevlisi olarak İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri Program Başkanlığı görevini sürdürmektedir. İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programları’nda dersler vermektedir.
www.gulactisen.com.tr adresinden havacılık ile ilgili yazılarını yayımlarken, sektör çalışanları ile röportajlar yapmıştır. Sosyal medyada “Havacılık Yönetimi” ve “Havacılık Röportajları” adı altında yürüttüğü çalışmalarla, sektörde çalışan ve çalışmak isteyen kişilerin kariyerlerini geliştirmeleri konusuna odaklanmıştır. Bu süreçte havacılık sektöründeki kurumların davetlerine katılmış ve havacılık bölümü öğrencileriyle birlikte büyük etkinlikler yapmıştır.


ARKA KAPAK YAZISI:

  Uçmak, insanoğlu için geçmişten beri süregelen bir tutku. Bugün ise geçmişte hiç olmadığı kadar büyük bir yaygınlıkla uçabiliyoruz. Üstelik bizi uçuran uçakların yalnızca nasıl yapıldığını değil, aynı zamanda bakımlarının nasıl yapılacağını; bu kadar büyük bir araç ve insan trafiğinin, olabilecek en yüksek güvenlikle nasıl organize edilebileceğini biliyoruz.
  Sivil havacılık kapsamına giren çalışma disiplinleri, havalimanlarının karmaşık örgütlenmesi içinde en önemli yere sahiptir.
  Yolcuların ve yüklerinin güvenle ve olabilecek en yüksek hızla alandan uçaklara, uçaktan alana transferinin sağlanmasından, ortamdaki huzurun teminine, küçük ama krize neden olabilecek aksaklıklardan sakınarak işin sürmesinden, güvenliğin ve doğru yönlendirmenin tesisine kadar aklınıza gelebilecek her alanda çalışan birileri var.
  Bu kitapta, bireysel tecrübelerden ve literatür bilgilerden hareketle işte bu hizmet alanlarının neler olduğunu görecek ve meslek olarak havacılığı seçmek ya da havacılık konusundaki merakını gidermek isteyenler için hazırlanmış eşsiz bir yolculuğa tanıklık edeceksiniz.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı