Siyaset Yönetim Ekseninde Yurtaşsız Demokrasi - Çukurçayır, M. Akif

Siyaset Yönetim Ekseninde Yurtaşsız Demokrasi

M. Akif Çukurçayır

Yayınevi: Çizgi

ISBN: 9786054451067

Türkçe | 350 Sayfa | 14 x 21 cm.

Tür: Siyaset Felsefesi

"Selim İleri'yi okurken rastladım bu cümleye... "Bu cesetlerin göğsünde bir kalp çarpmıyor" Kayıtsızlığı, umursamazlığı, vurdumduymazlığı ve sorumsuzluğu... Bu kadar güzel anlatan bir ifadeye hayatınızda kaç defa rastlayabilirsiniz... Ruhunuzu sarsarcasına, kalbinizi hırpalarcasına ve dilinizi mühürlercesine: Yaşayan, ama "kalpsiz" yaşayanların en güzel tariflerinden, tasvirlerinden, anlatımlarından birisi... Kime ait bu cümle? Elbette yakın tarihin en keskin zekalarından ve düşünce adamlarından birine: Cemil Meriç'e..."

İtalyan köylüsü ne demişti şehir için: "En azından sağa sola bakar bir şeyler öğrenirsin." Yok İtalyan yok, senin düşlediğin şehirler bizim şehirlerimiz değil... Biz böyle şehirler bile düşleyemeyiz... Etrafımıza baksak ne öğreneceğiz ki? Sanatın, düşüncenin, edebiyatın, kültürün sürgünde olduğu ve arada bir yalnız ve yalnız "görüntü üretmek" için; "ben de bu işlerden anlarım" havası oluşturmanın, yani taklitçi yerel yöneticiliğin "staj" alanı kentlerimiz... İşte bizim kentlerimiz ve kent kültürümüz... Demişti ya şair: "Kastım budur, şehre varam, feryad-ı figan koparam..."

M. Akif Çukurçayır bu kitapta, siyaset, yerellik, bilinç, yurtaşlık, demokrasi, yönetim, saltanat, sorumluluk kavramları etrafında kentlerimizin ve Türkiye'nin mevcut sorunlarını tartışıyor... Kitap, okuyucularını düşünsel bir yolculuğa çağırıyor...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı