Sokak Lambalarının Meleği - Moncrieff, Sean

Sokak Lambalarının Meleği

Sean Moncrieff

Yayınevi: Tünel

ISBN: 9786054901012

Çevirmen : Ümit Edeş

Türkçe | 390 Sayfa | 135mm-210mm

Tür: Roman Öykü

Genel seçim atmosferi içindeki Dublinde, sokakta bir genç kızın cesedinin bulunmasının ardından, bu ölümün araştırılmasıyla birlikte, konuya dahil olan eskinin İrlanda Güzeli, bugünün milletvekili adayı Rachel Beltonın, ölen genç kızın kuzeni olan alkolik, işinden kovulmak üzere olan muhabir Carol Murphynin, sokaktaki şiddete karşı kendi güvenliğini kendi sağlamaya kararlı taksici Maurice Kiberdün, bu ölümle ilgili şüpheli kişi uyuşturucu bağımlısı Baz Carrollun, ölen genç kıza son duasını okuyan, Tanrı, din, inanç konularında güçlü kuşkularıyla boğuşan rahip Michael Bourkeün her birinin kendi bakış açısından günümüz İrlandasının politik, toplumsal sorunlarını ele alan güçlü bir roman Sokak Lambalarının Meleği.
Moncrieff, farklı üsluplar kullanarak, karakterlerinin her birinin kendi ağzından, kendi bakış açılarıyla genç kızın ölümünün esrarını çözmek için adım adım ilerliyor. Bunu yaparken romanın temposu giderek yükseliyor. Bireysel sorunların toplumsal ve siyasal sorunlarla iç içe verildiği farklı bakış açılarıyla roman zengin bir düşünsel boyut kazanıyor. Böylelikle genç kızın hikayesi ortaya dökülürken günümüz İrlandasının pek çok temel meselesi de romanda işleniyor.
Modern İrlanda edebiyatının yeni ve çok başarılı bir örneği. Keşfedilmesi edebiyat okuru için kazanç olacak, çok isabetli bir seçenek, zevkle okunacak bir roman.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı