Sokakta Tek Başına - Bozfırat, Ayhan

Sokakta Tek Başına

Ayhan Bozfırat

Yayınevi: Günışığı Kitaplığı

Yayın tarihi: 08/2008

ISBN: 9789944717083

Türkçe | 180 Sayfa |

Tür: 11-14 Yaş Okuma Kitapları

Editörlüğünü eleştirmen, yazar Semih Gümüş'ün üstlendiği, Türk edebiyatıyla çocuk ve genç okurlar arasında köprü kurmayı amaçlayan "Köprü Kitaplar"ın ikincisi, çağdaş edebiyatımızın önemli öykücülerinden Ayhan Bozfırat'ın sevilen romanı Sokakta Tek Başına. İlk kez 1972 yılında Milliyet Yayınları tarafından Osman adıyla yayımlanan romanı, Günışığı Kitaplığı yeniden okurla buluşturuyor.

1981'de yaşama çok erken veda eden Bozfırat, sokak çocuklarının dünyasını sıcacık bir dille anlatıyor. Toplumsal gerçekleri derinlemesine gözlemlerle, etkili bir üslup ve yumuşak bir anlatımla işliyor. Çocuk olmak, çocuk hakları, güvenmek ve aile içi iletişim üzerine unutulmaz bir başyapıt.

Osman'ın babası ölünce, annesi evlere temizliğe gitmeye başlamıştır. Kızı Zeynep'i de yanında götürmek zorundadır; ama çoğu ev sahibi küçük kızı istemez, hor görür. Hem annesi hem de kardeşi için üzülen Osman, ailesine bakması gerektiğini düşünmektedir. Okuldan kaçmaya, pazarda küfecilik yapmaya başlar. Önce dersleri kötüleşir, sonra davranışları değişir, "kötü" arkadaşlar edinir ve sonunda okuldan iyice uzaklaşır. Annesi umudunu neredeyse yitirmişken, Osman'ın doğru yolu bulacağına inanan bir tek kişi vardır... Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı