Son Düğüm : Roma - Amsterdam - İstanbul  - Bostan, Uğur

Son Düğüm : Roma - Amsterdam - İstanbul

Uğur Bostan

Yayınevi: Sokak Kitapları

Yayın tarihi: 04/2019

ISBN: 9786052873311

Türkçe | 160 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Roman Öykü

 SON DÜĞÜM
Dünya sahnesindeki ilk cinayet Hz. Adem'in oğulları arasında işlenmiştir. Habil, kardeşi Kabil'i "Aynı batında doğan kız kardeşini eş olarak alamazsın," ihtarında bulunur. Kabil'in kabul etmemesi üzerine iki kardeş Allah'a kurban adarlar. Yakıcı ateş Habil'in kurbanını yok eder. Çılgına dönen Kabil, ''And olsun ki seni öldüreceğim.'' der ve bu eylemi gerçekleştirir. Allah (C.C) yerleri eşeleyen bir karga ile bir cenazenin nasıl gömüleceğini öğretir. Kabil nedamet ile agâh olur.

Dünya sahnesinden milyarlarca insan geçiyor. Kanuni Sultan Süleyman vasiyette bulunuyor: "Ben ölünce bir elim tabutun dışında olsun! Halkım görsün ki Sultan Süleyman bile bu dünyadan eli boş gitmiştir." Mâsivâ'dan ilgiyi kesmenin en çarpıcı örneklerindendir.

Müellif Uğur Bostan bu eserinde sevgiyi, ihaneti, buluşmayı, ayrılmayı, hayata tutunma çabasını, fedakârlığı ve özlemi; araştırma, çok okuma, dinleme, gezme ve meseleleri düşünüp öyle karar verme ile harmanlayarak sürükleyici bir mütalaa sunuyor.

Dünyadaki tüm milletlerin farklı hasletlerinin olduğu tartışılmaz bir gerçektir. İnsanların bu farklılıklarını dikta ile değil, ikna ile birbirlerine sunma temennisiyle...
Sedat DÖRTKARDEŞ
Aile Danışmanı/Yazar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı