%10
Sorularla Sosyoloji ve Eğitim Sosyolojisi - Doğan, Süleyman

Sorularla Sosyoloji ve Eğitim Sosyolojisi

Süleyman Doğan

Yayınevi: Akıl Fikir Yayınları

Yayın tarihi: 03/2021

ISBN: 9786059499743

Türkçe | 344 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Genel Sosyoloji

  • 36,00 TL
  • 40,00 TL

 Neden Sorularla Sosyoloji ve Eğitim Sosyolojisi Kitabı?

Bu kitap on yıldır üniversitede verdiğim “sosyoloji” dersindeki bir ihtiyaçtan doğmuştur.

Öğrencilerimin hep; “Hocam daha kolay anlayacağımız soru ve cevaplı bir kitap yok mu?” sorusuna birazda şaka yollu, “Bir gün sizin için kitap yazacağım!” cevabımı ancak bu kitapla gerçekleştirme imkânı buldum. Bu kitabın yarısı sosyolojisi bir diğer yarısı da sosyolojinin bir alt birimi olan eğitim sosyolojisi konusu ele alınmıştır. Bu eser genelde sosyoloji ve özelde eğitim sosyolojine ilgi duyanlar başta olmak üzere, yükseköğretim öğrencileri, üniversite mezunları ve herkesin anlayabileceği bir dil ve yöntemle hazırlanmıştır.

Kitap on bölümden oluşmaktadır. Bölümler konulara ayrılmış ve her konu üzerine on soru cevaplar (son bölüm 11 sorudur) konuyu işlenmeye çalışılmıştır. Bu kitabın bir hedefi de eleştirel ve toplumsal düşünceyi kazandırmaktır. Bu kitapta, genel sosyolojin Soruları yanında özelde eğitim sosyoloji ile ilgili sorulara cevaplar verilmiştir. Kitap 101 soru başlığıyla çıksa da konu içinde konu, soru içinde de sorular vardır.

Kitabın soru cevap şeklinde yazılış amaçlarından biri de okuru ve özellikle üniversite öğrencilerini düşünmeye sevk etmek, onları biraz olsun kendi sorularıyla baş başa bırakmaktır. Her bölüm başında bir önemli söze yer verilmiş ve bölüm sonuna okuma parçası ilave edilmiştir. Kitabın ilgiyle okunacağını umuyor, okurları ve öğrencileri eleştirel düşünmeye/düşünceye çağırıyor, ufuk açmasını ve onların sosyoloji ve de eğitim sosyoloji ile kaynaşmalarını temenni ediyorum. Bu eser, sosyoloji ve eğitim sosyolojisiyle ilgili yapılacak çalışmalara bir nebze de olsa katkı sağlarsa kendimi bahtiyar addedeceğim.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı