Sosyoloji - Giddens, Anthony

Sosyoloji

Sosyoloji’nin bu yeni baskısı, güncel deneysel malzemeyi bir araya getiriyor. Kitabın önceki baskısı, küreselleşmenin etkileri gibi yeni can alıcı konulara değinmişti. Bu baskıda da benzer bir tutum sergilenmiş, internetin etkileri ve yeni ekonomi gibi konuları ele alan ilk sosyoloji kitabı bu olmuştur. Bu yeni gelişmelere kitaptaki pek çok bölümde değinilmiştir.

Bu yeni baskı, yoksulluk, toplumsal dışlanma, ekolojik sorunlar gibi eski kitapta olmayan bölümleri ve alt bölümleri içermektedir. Dünyadaki farklı bir çok toplum ve kültürden derlediği malzemeyi karşılaştırmalı bir bakış açısıyla sunmaktadır. Eski baskıya bakarak bu yeni baskı, sosyoloji kuramına daha çok yer vermektedir. Bunu yaparken klasik sosyologların yanısıra Ulrich Beck, Manuel Castells ve bu kitabın yazarı Anthony Giddens gibi son dönem yazarların değerlendirmelerine de yer vermektedir.

Öğrencilere yardımcı olsun diye pek çok şekil ve tablo kullanılmıştır. Ayrıca kitap, internet temelli kaynaklar kullanılarak biçimlendirilmiştir.

Sosyoloji konularını ustaca ele alan, dünyanın önde gelen sosyologlarından biri tarafından yazılan Sosyoloji, alanında başka hiçbir kitabın sunamadığı türden yenilikler sunmaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı