%10
Söyleyince Kızıyorlar - Aslan, Serdar

Söyleyince Kızıyorlar

Serdar Aslan

Yayınevi: İnkılap

Yayın tarihi: 10/2019

ISBN: 9789751040268

Türkçe | 184 Sayfa | 13.5 x 21.5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 19,80 TL
  • 22,00 TL

SERDAR ASLAN
Serdar ASLAN 10 Ekim 1971 Nusaybin doğumludur. 1982 Üsküdar Paşakapısı İlkokulu mezunu ve 1990 Galatasaray Lisesi mezunu olup, Ankara Bilkent Üni-versitesi’nde 2 yıl Ekonomi okuduktan sonra yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden 1997 yılında mezun olmuştur.  Son olarak Sabancı Üniversitesi’nde yöneticilere yönelik İşletme Yüksek Lisans Programı’nı (Executive MBA) Aralık 2008’de bitirmiştir.
İş hayatına 1989’da lise öğrencisiyken Kapalıçarşı’da tezgâhtarlık yaparak başlayan Serdar ASLAN; üniversite öğrenimiyle beraber ilk 6 yılı tezgâhtarlık olmak üzere toplamda 10 yıl kadar küçük ve orta ölçekli işletmeler diyebileceğimiz firmalarda, Doğan Bilgili Deri Konfeksiyon, Osmanlı Kuyumcusu ve Sezgin Mücevherat (SoChic)‘ta çalışmıştır. Bu dönemin 1994-1997 yılları arasında zaman zaman çeşitli firmalar için 2-3 haftalık seyahatler ile Yurtdışında Satın Alma danışmanı olarak çalışmıştır.
Daha sonraki dönemden bugüne, 1 yılı Almanya’da olmak üzere (2004 yılı) toplam 20 yıldır başta kurumsal otomotiv firmaları olmak üzere farklı firmalarda görev yapmıştır.
Uzel Makine Otomotiv Sistemlerinde 1999 yılında uzmanlık pozisyonu ile başlayan kurumsal firma deneyimi, aynı firmada sırasıyla İhracat Müdürlüğü ve Avrupa Bölge Müdürlüğü görevleri ile devam etmiştir. 2004 yılında yine Uzel İştiraki Almanya’da yerleşik Uzel Gmbh şirketinin genel müdürlüğünü yapmıştır.
Nisan 2005 tarihinde Doğan Grubu’na geçmiş ve Doğan Holding’e bağlı Ditaş fir-masında önce Yedek Parça Pazarlama Satış Müdürü olarak çalışmaya başlamış, 1 yıl sonra Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir.
1 Ocak 2010 tarihinden bu yana Almanya’da yerleşik Bilstein Group firmasının Febi, SWAG ve Blue Print markalarına yönelik Türkiye’deki yatırımını yönetmekte ve hâlen Ferdinand Bilstein TR Otomotiv firmasının Genel Müdürlüğü’nü yapmaktadır. Türkiye ile beraber Azerbaycan ve İran pazarlarından sorumludur.
Bu görevlerinin yanı sıra; başta kendi müşterileri olmak üzere 70’ten fazla firma ve/veya topluluğa Pazarlama & Satış / Yönetim ve Kurumsallaşma ile ilgili eğitim konferansları vermekte, bu konularda çeşitli dergilerde makaleler yazmaktadır.
2012 yılından bugüne OSS Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmet-leri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesidir.
Son olarak 24 Mayıs 2018 tarihinde Avrupa otomotiv parça derneklerinin bir çatı kuruluşu olan FIGIEFA’nın (Avrupa Parça Top-tancıları Federasyonu) 3 yıl için; 8 ki-şilik yönetim kuruluna tüm delegelerin oy birliği ile seçilmiştir.
Evli ve iki çocuk babası olan Serdar ASLAN, Türkçe ve Kürtçe ile beraber iyi derecede İngilizce ve Fransızca, orta derecede İtalyanca ve İspanyolca dillerini bilmektedir.


ARKA KAPAK YAZISI

Lider ve yönetici arasındaki fark nedir?

Sürekli masa başında olan çalışan, en iyi çalışan mıdır?

Otomotiv sektörünün liderlerinden Güney Koreli Hyundai, bizim ülkemize ekonomik arabalar pazarlarken Brezilya’ya neden daha lüks otomobiller ihraç ediyor?

“3 al 2 öde” gibi reklam sloganları aslında bize ne anlatıyor?

Pazarlama, satış, ihtiyaç, maliyet, masraf, indirim, markalaşmak ve hatta kurumsallaşmak… Bunların her biri, uzun uzadıya ele alınacak kavramlar. Bu kitabın derdi, bunları tanıtlamak değil. Bu kitap bundan bahsetmiyor. Söyleyince Kızıyorlar’ın derdi tanım yapmak değil. Pazarlama tekniklerinden bahsetmek, şunu şöyle yaparsanız şöyle olur gibi alevli cümleler de söylemiyor. Bir işveren ya da bir yöneticiyseniz, daha önce o yollardan geçmiş birinin tavsiyesi; salt potansiyel bir müşteriyseniz de bir bilirkişi tavsiyesi belki.

Uzel Makine, Doğan Holding gibi kurumlarda yöneticilik yapmış ve halen Ferdinand Bilstein TR’de genel müdür olan Serdar Aslan’dan pazarlama ve satış dünyasına eleştirel bir bakış: Söyleyince Kızıyorlar

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı