%20
Söz Dağının Ardındakiler - Büyükaşık, Erinç

Söz Dağının Ardındakiler

Erinç Büyükaşık

Yayınevi: Chiviyazıları

Yayın tarihi: 03/2013

ISBN: 9786055708801

Türkçe | 13,5 x 19,5 cm.

Tür: Deneme

  • 15,92 TL
  • 19,90 TL

“Bir kitabın oluşma, ortaya çıkma sureci hele de ilk kitap olması söz konusuysa kuşkusuz sancılı bir serüveni de beraberinde getiriyor. Hele ki, “Söz” üzerine düşünmelerin, değinmelerin ve anlatıların toplamından oluşan bir kitabı hangi niyetle kaleme aldığını bilmek, baştan başa bir “yazmak” sorumluluğuyla başlıyor. Bu kitap, birçok  sorunun yanıtını da içinde taşıyor bu anlamda. Yazmanın bu  topraklarda tarihsel ve toplumsal seyrinden, bugüne bakan anlatıcının değişken hallerine kadar her şey bu kitabın kendince “şifre”lerini sunuyor okura. En azından yazarının niyeti bu.

Yazmayı okumakla, okur olmakla başat sayan bir düşünce ister    istemez kitap aracılğıyla yazar -yazarın gercekliği- yazmanın halleri arasında düşünmeye itiyor okuyanı da yazanı da.

“Söz Dağının Ardındakiler”in ne olduğu, sözün yüceliği ve erdemi kağıda yansıdıkça, okuyan adına çok katmanlı, çok sorulu ve çok tartışılır bir boyutta kazanıyor elbette. “Neden okur, neden yazarız?” sorusunun sığ yanıtlarından sıyrılarak, insanı anlamak için çıkılan bir yolculuğun iki taraflı parçası olduğumuzun bilinciyle yanıtlar aramak, bu acıdan da değer kazanıyor sonuçta. Sokakta, kentte, evde ve yaşamın birçok dehlizinde insanı anlamak adına yazıyor ve yine  insana kendimiz dışındaki bir gerçeğe dokunmak adına okuyoruz bu bağlamda. Kitabın yazarının “sozunbuyusu” başlıklı blog sitesinde, “insanokur.org” adlı edebiyat sitesinde yazdıklarını    okurla paylaşma niyeti bundan doğmuştu birkaç yıldır, şimdi de   bu yazılar bir kitabın bütünlüğü içinde yer alıyor.”

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı