Söz Yalanı Sevmez - Karabulut, Coşkun

Söz Yalanı Sevmez

Coşkun Karabulut

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 04/2017

ISBN: 9786052960165

Türkçe | 82 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

Söz ve sözcüklerin ilahi bir yapısı vardır. Sadece doğruların ifadesi için vardırlar. Getçeği saklayanları, başkasını kandıranları hiç sevmezler ve affetmezler. Gece gündüz takip eder, açığını, boş bir anını yakalamaya çalışırlar. Yakaladıklarında da gereğini yapar ve rezil rüsva ederler.
Toplum içinde itibarsız yaşamak, yalancı biri olarak tanınmak ve bu ünvanla ölüp, sonsuza kadar böyle anılmak bir insan için felaketlerin en büyüğüdür. Ama gelin görün ki en küçük bir çıkar için, bir makam kapmak için, helal haram demeden  mideyi doldurmak için ne yalanlar söylendiğine şahit oluyoruz. Hatta bu yalanlara yoksul garibanları da inandırmaya çalışan ve sanki koca koca üniversiteleri sırf üç kuruş uğruna bu işi kendilerine misyon edinmek için okumuş,  sözümona üniversite hocalarına ve köşe yazarlarına rastladıkça insanlığımdan utanıyorum.
Ve sözün içinde saklı ilahi güce sesleniyorum: Ey ilahi güç! Bu yalancıları sadece rezil etme, bunları öyle bir çarp ki, kilitlensin  çeneleri de bir daha yalan konuşup sözü kirletmesinler ve insanlık onurunu yerlerde süründürmesinler!

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı