%10
Su : Hayat Veren 2 Damla  - Aysu, Abdullah

Su : Hayat Veren 2 Damla

Abdullah Aysu

Yayınevi: Epos

Yayın tarihi: 07/2018

ISBN: 9786054822348

Türkçe | 80 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Ekoloji

  • 18,23 TL
  • 20,25 TL

Hayat suda başladı. Bütün canlılar hayatlarını suya borçlu. Fakat su, insanların kullandığı kimyasal maddeler nedeniyle hızla kirleniyor. Son 200 yılda doğanın milyarlarca yıllık su birikimi sanayi çöpleriyle kirletildi. Son 25 yılda ise iklim değişti ve su döngüsü bozulmaya başladı. Doğanın ürünü olan su, şişelenerek alınıp satılmaya başlandı. Çünkü temiz su varlığı azaldı. Suyu kurtarmamız ve temizlememiz gerekiyor. Kurtarmak için de öğrenmek gerekiyor.
Uluslararası alanda ekoloji, tarım ve yaşam savunucusu olan Abdullah Aysu bu kitapta, insanlığın kendisine hayat veren su ile sınavını, insanlığın gelecekte neler yaşayacağını, suyu kurtaracak çözüm önerilerini ve ekolojik dengenin nasıl korunacağını anlatıyor.
 “Ben suyum.Çocuklar ve gençler tarafından barış için kullanılacağımı biliyorum. Ben suyum, tıpkı çocuklar ve gençler gibi geçmişten kalan bir şey değil geleceği simgeleyen bir ümidim.”
Minerva’nın Genç Baykuşu
Minerva’nın Genç Baykuşu adını verdiğimiz dizide, kavramları ve olguları ilk gençlik çağındaki bireylere anlatıyoruz: Sanat, Demokrasi, Su, Barış, Kuantum, Allah, Ahlâk, Etik, Sosyal Medya, Ekoloji, Tarım, Ayrımcılık, Feminizm, Veganlık, Milliyetçilik, Şiddet, Flört Şiddeti ve daha birçok-birçok kavram…
Buradan yola çıkarak hem ülkemizdeki hem de dünyadaki sorunların kaynaklarını anlayabileceğimizi ve anlamlandırabileceğimizi düşünüyoruz.
Neden Minerva’nın Genç Baykuşu? Minerva’nın Baykuşu bilginin taşıyıcısıdır. Her kavram insanlığın ortak yaşamla, ortak tarihle deneyimlediği bilgi üstüne kurulur. Baykuş bu yaşanmış bilgiyi taşır. Bu bilgi temeldir. Her genç insan da bu dünyanın temelidir. Her genç insan “olgunlaşmamış” bir hayatla buluşur, her genç insan kendisinin olgunlaştıracağı, müdahale edebileceği ve sadece kendisinin değiştirebileceği bir hayatla buluşur. Her genç insan için hayat yeni başlamaktadır, “gün daha yeni doğmaktadır.”
İlk gençlik çağı, yeni günün, daha doğmakta olan güneşin, o yeni günün bilgisini taşıdığı için dizimize Minerva’nın Genç Baykuşu adını verdik.
Birçoğu akademisyen olan dizi yazarlarımız, yaşadığımız ülkenin sorunlarının çözümü için enerji harcayan, risk alan, bedel ödeyen, çaba harcayan duyarlı insanlar. Yazarlarımızın uzmanlıkları hem Türkiye’de hem de uluslararası alanda kabul edilmektedir.
Birikimlerinin herkese ulaşması için yazdılar.
Minerva’nın Genç Baykuşu dizisindeki kitapların bir kısmı 9 yaş bir kısmı da 12 yaş üstü gençlere yöneliktir. Elbette dizimiz, giriş niteliğindeki bilgiye ulaşmak isteyen herkese açıktır.
İyi okumalar.
Yayın Kurulu: Abdullah Aysu, Yüksel Akkaya, Süreyya Karacabey, Ceren Okur, N. Ezgi Oral, Hülya Demirci, Pakize Sinemillioğlu,
Nurşen Yıldırım,Aysel Batyar Önsel, M. Serdar Kayaoğlu.
Yazarlar: Abdullah Aysu, Atilla Güney, Ülkü Doğanay, Süreyya Karacabey, Nilgün Gürkan Pazarcı, Zeynep Direk,
Melehat Kutun, Yüksel Akkaya, Ceren Okur, N. Ezgi Oral…
YAZAR HAKKINDA: Abdullah Aysu (1954–, Ankara); Çiftçi bir ailenin sekiz çocuğundan birisidir. Beş yıl ziraat öğrenimi görmüştür. İktisat fakültesi mezunudur. Tarım Bakanlığı’nda 7 yıl çalıştıktan sonra 12 Eylül 1980’de bu görevinden ayrıldı. Uzun yıllardır tarımla uğraşıyor. Halen Hububat Üreticileri Sendikası (HUBUBAT-SEN) Genel Başkanlığı ve Çiftçi Sendikaları Konfederasyonu (ÇİFTÇİ-SEN) Kurucu Genel Başkanlığı’nı yürütüyor. Çeşitli uluslararası konferanslarda tarım, gıda ve ekoloji üzerine sunumlar yapan Aysu, Türkiye’de Tarım Politikaları (2001), Tarladan Sofraya Tarım (2002), Avrupa Birliği ve Tarım (2006), Küreselleşme ve Tarım (2008), Topraksızlar 25 Yaşında (2010), Gıda Krizi (Metis, 2015), Modern Dünyada Tarım ve Özgürlük (Epos, 2018) adlı kitapların yazarıdır. Birgün Gazetesi’nde ve Bianet’te yazıları yayımlanmakta, günlük Yeni Yaşam Gazetesi ve karasaban.net’te tarım, gıda ve ekoloji üzerine haftalık yazılar yazmaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı