%25
Tanrının Seyir Defteri - Margosyan, Mıgırdiç

Tanrı'nın Seyir Defteri

Mıgırdiç Margosyan

Yayınevi: Aras

Yayın tarihi: 11/2016

ISBN: 9786055753764

Editör : Rober Koptaş

Türkçe | 128 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

  • 13,50 TL
  • 18,00 TL

Dünyanın nasıl yaratıldığı sorusu, tüm dinlerin ve aynı zamanda bilimin binyıllardır üzerinde önemle durduğu konulardan biri. Medeniyetin başlangıcından bu yana insanlığın zihnini kurcalayan bu büyük soruya bir cevap da, yeni kitabı Tanrı’nın Seyir Defteri ile Mıgırdiç Margosyan’dan geliyor.
Bugüne kadar yayımlanmış eserlerinden hayli farklı, yepyeni bir tarzda kaleme aldığı, ancak yine mizah ve ironi yüklü bu anlatısında Margosyan, kutsal kitapların Yaratılış bölümlerinden ilhamla, Tanrı’nın dünyayı yaratmasının hikâyesini, o bildik muzip üslubu ve bereketli diliyle anlatıyor.
“Ol deyince olduran, öl deyince öldüren” Tanrı’nın yoktan var ettiği yerin, göğün, yıldızların, denizlerin, tüm canlıların ve elbette insanın hikâyesini kadim Anadolu ve Mezopotamya topraklarında binlerce yıldır anlatıldığı şekliyle aktaran Margosyan, zaman zaman yaptığı “kronolojik” sapmalar ve “anakronik” hatalar karşılığında Tanrı’dan af ve merhamet dilemeyi de unutmuyor. Tanrı’nın Seyir Defteri, insanı insana yabancı eden tüm aktör ve faktörleri sarakaya almayı da ihmal etmeyen, son derece eğlenceli bir eser. Kitabın sonuna, daha önce yayımlanmamış Hokecaş isimli öyküsünü de ekleyen yazar, okuru yine Diyarbakır-İstanbul, geçmiş ve bugün arasında bir yolculuğa çıkarıyor.

YAZAR HAKKINDA:
MIGIRDİÇ MARGOSYAN 1938’de Diyarbakır’da doğdu. 1953’te anadilini daha iyi öğrenebilmesi için ailesi tarafından İstanbul’a gönderildi. Bezciyan ve Getronagan okullarında okudu. İstanbul Üniversitesi’ni bitirdikten sonra öğretmenlik yaptı ve daha sonra ticaretle uğraştı. Ermenice öyküleri ve kitaplarıyla büyük bir başarı kazandı. Özellikle 1990’lı yıllardan sonra, Türkçe kitaplarıyla büyük bir okur kitlesinin ilgisini çekti. Aras tarafından çok sayıda kitabı yayımlandı. Margosyan, Ermenice taşra edebiyatının yaşayan son ve en başarılı temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı