Tansu Sarıtaylı Paris’ten Bildiriyor - Sarıtaylı, Tansu

Tansu Sarıtaylı Paris’ten Bildiriyor

Tansu Sarıtaylı

Yayınevi: Boğaziçi

Yayın tarihi: 01/2022

ISBN: 9789754516036

Türkçe | 234 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Anı, Mektup

 Paris'teki en kıdemli Türk gazetecisi olan Tansu Sarıtaylı'nın 44 yıllık mesleki hatıraları arasında ASALA'nın 1975'te Paris Büyükelçimiz İsmail Erez ile şoförü Talip Yener'e pusu kurup öldürmesi ve sonraki yıllarda Türk devlet yetkililerine karşı tekrarlanan saldırıları ve bunlarla ilgili adli gelişmeler de yer alıyor.

Müslüman olduğu söylenen iki ünlü isim, Kaptan Cousteau ile Anthony Quinn de Sarıtaylı'nın ilgi alanından kaçamıyor. Bu anılar arasında mesleğini icra ederken yaşadığı zorluklar, kendisine karşı düzenlenen operasyonlar, Türkiye'de arandığı halde Fransa'da elini kolunu sallayarak dolaşan bazı vatandaşlarımızın durumu, bir takım Türk sporcularının Fransa'daki tutum ve davranışları yanında bir kaç Türk politikacısının Fransa'daki mahrem yaşantıları ve Türk bürokratları ile gazetecilerin Fransa'da karşılaştığı yolsuzluklar da var.

Bu yolsuzluklardan bazıları Türkiye'de gündeme oturup çok tartışılmıştı. Ama çoğu da zamanın çarklarında unutulup gitmiş, bir çoğu da yapanın yanına kar kalmıştı.

Tansu Sarıtaylı'nın anılarında, Hülya Avşar, Tuba Büyüküstün, Müjde Ar gibi sanatçıların Paris'te evlenmelerinden, Fazıl Say ve Tarkan'ın bu şehirdeki konserlerine ve Ahmet Kaya'nın Fransa'da yaşadıklarına dek birçok olay ile her bir olayın arkasındaki trajikomik gelişmeler anlatılıyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı