Tarihte ve Günümüzde Masonluk - Palao, J.

Tarihte ve Günümüzde Masonluk

J. Palao

Yayınevi: Örgün

Yayın tarihi: 10/2005

ISBN: 9789757651437

Yazar : O. Wirth C. Ledre Serge Hutin

Derleyen : Ö. Andaç Uğurlu N. Uğurlu Ahmet Yazıcı

Türkçe | 562 Sayfa |

Tür: Genel Sosyoloji

Tarihi bilinmeyecek kadar eski ve kökleri çok derin olan masonluk, nedense bütün çağlarda toplumun ilgisini çekmiş, üzerinde sürekli tartışılmış bir konudur. Yıllar süren bu tartışmalarda, kimi masonluktan yana, kimi de ona karşı çıkmış, özellikle dini çevreler ve Katolik Kilisesi Masonluğu “Şeytanın Sitesi” diye isimlendirip aforoz etmiştir.

Aynı tartışmalar ülkemizde de sürüp gitmektedir. Masonluk çevresinde öyle bir efsane yaratılmıştır ki, bu topluluk korkunç kuvvetlerin, sırların sahibi, evreni yerinden oynatacak karışık ve anlaşılmaz eylemlerde bulunan, yapan bir kuruluş olarak tanınmıştır. Gelenekçi masonların da, gerçeklerini ve ideallerini bir gizlilik perdesi altında tutmaları, masonluğa karşı bir merakın ve düşmanlığın doğmasını sağlamıştır.

Masonluğa düşman çevrelerin yarattığı hava ile masonların kendi içlerine dönüklüğü bir araya gelince masonluk konusunda bilinenler birer dedikodudan, uydurma masallardan, efsanelerden öteye geçmemiştir.

Bu kitapta okuyacağınız yazılar özellikle masonluğun çeşitli dereceleriyle ilgili ritüellerden yararlanılarak incelenen konular, masonlukla ilgili resmi metinlerle değerlendirilmiştir. Semboller, aletler, derecelerin hikayeleri ile ilgili konular da ayrıntılarıyla verilmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı