Tarihten Alınacak Dersler - Durant, Will

Tarihten Alınacak Dersler

Will Durant

Yayınevi: Epsilon

Yayın tarihi: 06/2022

ISBN: 9786254141676

Yazar : Ariel Durant

Çevirmen : Varol Ataman

Türkçe | 136 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarih Çalışmaları

“Durantların başyapıtının her evin kitaplığında bulunması gerekir ve birçoğunda zaten yer alır.”
 
—Dana D. Kelley, Arkansas Democrat-Gazette
 
Zamanımızın en büyük düşünürlerinden, Pulitzer ödüllü Will ve Ariel Durant’ın 5.000 yıllık tarihi derleyen ünlü makale koleksiyonu.
 
Pulitzer ödüllü tarihçiler Will ve Ariel Durant, The Story of Civilization’ın on anıtsal cildi üzerindeki kırk yıllık çalışmalarından elde ettikleri bilgi ve deneyim birikimini okur için damıtmayı başardılar. Sonuç, insan deneyiminin doğasına, uygarlığın evrimine, insan kültürüne dair göz kamaştırıcı içgörülerle dolu bir insanlık tarihi araştırmasıdır.
 
Yazarlar, hayatlarının işinin tamamlanmasıyla geriye bakıp insanın savaş, fetih ve yaratılış içinde geçen uzun yolculuğunun anlamını irdelemeye başlarlar. Kendi çağımızı anlamamıza yardımcı olabilecek temaları kullanarak insanın doğası, davranışları ve beklentileri hakkında tarihin ne göstereceğini araştırırken geçmişin büyük yaşamlarına, fikirlerine ve olaylarına değinirler.
 
Tarihten Alınacak Dersler, 5.000 yıllık dünya tarihinde gözlemlenen konu ve dersleri coğrafya, biyoloji, ırk, kişilik, ahlak, din, ekonomi, sosyalizm, devlet, savaş, büyüme ile çürüme ve ilerleme gibi on iki farklı bakış açısıyla gözden geçiriyor.

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı