Tatlı Fısıltılar - Sweet Nothings - Şenyüksel, Hasan

Tatlı Fısıltılar - Sweet Nothings

Hasan Şenyüksel

Yayınevi: Fotoğrafevi

Yayın tarihi: 10/2008

ISBN: 9789944720083

Türkçe | 112 Sayfa |

Tür: Fotoğraf

İngiliz fotografçı Vanessa Winship'in Türkiye'nin Doğu Anadolu bölgesindeki sınır kentlerinde okula giden kız çocuklarını fotografladığı "Tatlı Fısıltılar" (Sweet Nothings) adlı projesi Fotografevi tarafından kitaplaştırıldı.

"Sınır bölgelerindeki kız çocuklarının bir dizi portresini çekmek istedim. Konumlarının farkında olarak kızlara fotoğraf makinesi önünde küçük bir alan, bir anlık bir önem vermek istedim," sözleriyle çalışmasını özetleyen Vanessa Winship, bu projesiyle World Prees Photo ödülünü kazandı ve Sony Dünya Fotograf Yarışması birincisi oldu. 51 fotografın yer aldığı kitabın girişinde gazeteci-yazar Ahmet Tulgar'ın "Su, şeker, çocuk" başlıklı bir denemesi yer alıyor:

"(...) Külünçe. Bir tür kurabiye. Peksimet gibi. Dayanıklı, sert ve az şekerli. Şeker görece pahalıdır ya undan, sudan. Kenarlı tırtırlı. Şekli rastgeledir. Koca bir yayvan hamurdan koparılmış parçalar işte. Bir çocuk görünce Doğu'nun, Güneydoğu'nun bir köyünde elinde külünçeyle, külünçesiyle, o günkü, o öğün ki, sorarım: Bu kadar mı benzeşir yani bir çocuğun hayatıyla kurabiyesi? (...)" Tanıtım Yazısı'ndan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı