Tazlar Köyünden Borusana - Kocabıyık, Asım

Tazlar Köyünden Borusan'a

Asım Kocabıyık

Yayınevi: Doğan Kitap

Yayın tarihi: 12/2004

ISBN: 9786050902440

Türkçe | 295 Sayfa |

Tür: Anı, Mektup

Çocuklarım, gelinim, damatlarım, torunlarım için ailemizin hikayesini yazmayı düşünüyor, kim olduğumuzu, nereden nereye geldiğimizi onlara anlatmak istiyordum. Bir arkadaşım, ''Neden sadece aileni yazıyorsun? İş hayatını ve altmış yıl boyunca görüp geçirdiklerini de yaz... Borusan'ın hikayesini de anlat'' dedi.

Arkadaşımın söylediklerinden etkilendim. Ve sonunda bu kitap ortaya çıktı. Bu kitapta yazılanlar ailemin hikayesi, benim hikayem, Borusan Grubu'nun hikayesi ve Türkiye'nin son seksen yılının hikayesidir.

Milli Mücadele'de sekiz yılı askerde geçen bir köy çocuğu olan babamın, çiftçilikten ticarete geçişinin, köyden şehire göçüşünün hikayesi, altı yaşına kadar köyde yaşayan, yoksulluktan çıplak ayakla tarlalarda dolaşan bir köylü çocuğunun üniversite eğitimi görme şansını ve sanayici olma imkanını yakalamasının hikayesidir.

İstanbul gibi ''Bizans'ın mirasçısı'' büyük bir şehirde, Afyon Tazlar köyünden gelen bir köylü çocuğu olarak iş yapmak, büyümek, piyasada daha önce yer edinmiş, kendi sahasında başarılı olmuş, isim yapmış işadamları arasına girmek; onların ilgisini, güvenini, nihayet sevgisini ve dostluğunu kazanmak kolay olmadı.

Bu köylü çocuğunun, ekonomik bakımdan güçlenince, iş dışındaki alanlara, özellikle sosyal faaliyetlere, eğitime, sanata, müziğe, gönüllü toplum kuruluşlarına zaman ve kaynak ayırması da, belli bir oluşumun sonucu olarak gerçekleşti.

Bütün bunlar, 80 yıllık ömrümde ve 60 yıllık iş hayatımda olan bitenlerdir. Bu kitapta işte bunları hikaye ettim.

Tazlar Köyünden Borusan'a için şu an mevcudu olmayanlar

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı