%28
Teknik Çağında Dua Etmeyi Öğrenmek - Tavares, Gonçalo M.

Teknik Çağında Dua Etmeyi Öğrenmek

Gonçalo M. Tavares

Yayınevi: Kırmızı Kedi

Yayın tarihi: 01/2017

ISBN: 9786052980330

Çevirmen : İpek Gürsoy Manavbaşı

Türkçe | 256 Sayfa |

Tür: Roman Öykü

  • 11,88 TL
  • 16,50 TL

Saramago’nun övgüyle söz ettiği, Portekiz edebiyatının genç dâhisi Tavares, son romanında kötülük kavramının anatomisini sunuyor. Güç hırsı, sıradan insanın içindeki faşizm, doğa ve insanın ihtirasları arasındaki zıtlık üzerine baş döndürücü bir roman.

TEKNİK ÇAĞINDA DUA ETMEYİ ÖĞRENMEK
2010 EN İYİ YABANCI KİTAP ÖDÜLÜ - FRANSA


Teknik Çağında Dua Etmeyi Öğrenmek, Portekiz edebiyatının genç dâhisi Gonçalo M. Tavares’in insan ruhundaki kötülüğü tüm boyutlarıyla ele aldığı romanı. Orta Avrupa’nın iki savaş arasındaki siyasi iklimini çağrıştıran bir ortamda gelişen roman, hastalarına karşı en ufak bir empati göstermeyen ama usta bir cerrah olan Lenz Buchmann’ın öyküsünü anlatıyor. Kendisini daha büyük işlere aday gören Buchmann’ın siyasete atılıp yükselirken gösterdiği faşist tavır, güç ilişkileri, hastalık ve ölüm üzerine kurulu roman, 20. ve 21. yüzyılda, gelişen toplumlarla birlikte insan ilişkilerindeki ve kişiliklerindeki olumsuz değişmelere de şok edici bir ışık tutuyor. 

“Gonçalo M. Tavares, daha önce okuduğunuz hiçbir yazara benzemez.”
THE NEW YORKER

“Genç Portekizli yazar Gonçalo M. Tavares’in en büyük mahareti, bir yazar olarak, dünyayı parçalarına ayırması ve sonra onu sanki kendi yarattığı bir şeymiş gibi yeniden inşa etmesi.”
ALBERTO MANGUEL

 

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı