%0
Temel Matematik : Meslek Yüksekokulları İçin - Aksu, Barış

Temel Matematik : Meslek Yüksekokulları İçin

Barış Aksu

Yayınevi: Kocaeli Üniversitesi Vakfı Yayınları

Yayın tarihi: 03/2016

ISBN: 9786058398313

Türkçe | 177 Sayfa | 16,5 x 23,5 cm

Tür: Matematik-İstatistik

  • 13,00 TL

Matematik bilmek gündelik yaşamın pek çok noktasında hayatı kolaylaştırıcı bir rol üstlenir. Matematik sadece hesapları daha kolay yapabilmek olarak algılanmamalıdır. Hayata bakış açısını değiştirmek ve karşılaşılan problemlere alternatif bir yaklaşım sergileyebilmektir. Bunun yanı sıra, sorunlara pratik çözüm sunmak da matematiksel algının bir sonucudur. Analitik düşünme yeteneği olarak adlandırılan bu durum elbette sadece matematikle ilgilenen kişilere özgü değildir. Ancak matematiğin temel konularını bilmek bu konuda çok yardımcı olmaktadır. Bütün bilim dallarında pek çok bilgi formüle edilir. Bu formüllerin rahatlıkla anlaşılması ve anlatılabilmesi için matematiğe ihtiyaç duyulur.

Temel Matematik kitabı, Meslek Yüksekokullarında verilen Matematik derslerini desteklemek ve Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girecek adaylar için de matematiğin temel konularını öğretmek amacıyla tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra matematik konularına uzunca bir süredir uzak olan kişiler için de matematiği tekrar anlamak ve hatırlamak için de idealdir.

İçeriğinde sadece temel matematik bilgileri vardır. Konular teoriye çok fazla girmeden yalın ve basit ifadelerle anlatılmıştır. Kitaptaki örnekler ÖSYM’nin yapmış olduğu çeşitli sınavlarda (üniversite giriş sınavları, DGS, KPSS gibi), Açıköğretim Fakültesi sınavlarında ve farklı kurum için yapılan giriş sınavlarında çıkmış bazı sorularla da desteklenmiştir. Kitapta 500’e yakın çözümü ve açıklamaları olan örnek soru yer almaktadır.

Matematik, belirli kuralları olan ve bu nedenle de çok kolay öğrenilebilen bir derstir. Öncelikle kuralları öğrenmek ve bununla ilgili bol miktarda örnek yapmak, o konunun büyük oranda öğrenilmesine yetecektir.

Temel Matematik kitabında aşağıdaki konular yer almaktadır.

Kümeler
Sayılar
Rasyonel sayılar
Üslü sayılar
Köklü sayılar
Cebirsel işlemler
Birinci dereceden denklemler
İkinci dereceden denklemler
Eşitsizlikler
Mutlak değer

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı