%0
Temel Yetenekler Geliştirme Serisi : İlköğretime ve Okul Sınavlarına Hazırlık  Uygulama Kitabı Takım - MacFarlane, Robin

Temel Yetenekler Geliştirme Serisi : İlköğretime ve Okul Sınavlarına Hazırlık Uygulama Kitabı Takım

Robin MacFarlane

Yayınevi: Üstün Zekalılar Enstitüsü - ÜZE

ISBN: 9786055096274

Türkçe | 22 x 30 cm

Tür: 0-6 Yaş Zeka Gelişimi

  • 69,90 TL

Temel Yetenekler Geliştirme Serisi dokuz eleştirel düşünme becerisini kapsayan, okul derslerine yardımcı kaynak kitaplardır. Tüm standart testler dikkati ve eleştirel düşünme yeteneğini ölçmektedir. Öğrencilerin her türlü sınavda en iyi performansı göstermesi için eleştirel düşünme becerilerini, sınav formatında uygulaması ve alıştırma yapması oldukça faydalı olacaktır. Öğrencilerin bu tür sınavlarda başarılı performans sergilemesi onlar için olduğu kadar bu sınavları düzenleyen kurumlar, veliler, öğretmenler ve okullar için de oldukça önemlidir.
Temel Yetenekler Geliştirme Serisi öğrencilerin halihazırda sahip olduğu eleştirel düşünme becerilerini sınavlarda da uygulaması için bir fırsat sunarak onların başarılı olmasına yardımcı olur. Temel Yetenekler Geliştirme Serisi, sözel ve sözel olmayan akıl ve mantığın temelini oluşturan dokuz düşünme becerisini (içindekiler tablosuna bakınız) geliştirir. Bu dokuz temel düşünme becerisini geliştirme sürecinde, öğrenciler dinleme ve yönergeleri takip etme pratiği yapma şansına sahip olacaklardır. Soruları doğru analiz etmeyi, dikkatli düşünmeyi öğrenecek hatta zorlandıkları ya da cevaplarından emin olmadıkları soruları bile çözme becerilerine sahip olacaklardır. Bu süreç, onlarda güven inşa edecek, kaygılarını azaltacak ve testlerde en iyi performanslarını göstermelerinin önündeki engelleri kaldıracaktır.
TEMEL YETENEKLER GELİŞTİRME SETİ
Temel Yetenekler Geliştirme Serisi Amerikan Psikologlar Derneği ve Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Konseyi tarafından sağlanan etik kurallar takip edilerek hazırlanmıştır.  Kitaptaki içerik herhangi bir sınava benzerlik taşımamaktadır. Temel Yetenekler Geliştirme Serisi ile çalışma yapan öğrenciler, sınavlarda daha iyi performans sergileyeceklerdir ancak şu unutulmamalıdır ki sınavlardan alacakları puanlar kendi beceri düzeylerinin üzerinde olmayacaktır.

Temel Yetenekler Geliştirme Serisi, öğrencilere eleştirel düşünme alanında uygulama fırsatı sunduğu için, öğrenciler bu kitaptan edindikleri becerileri birçok sınavda kullanabilmektedir.
Kitaplar Hakkında Genel Bilgi
     Temel Yetenekler Geliştirme Serisi ana sınıfından birinci sınıfa kadar olan öğrenciler için uygundur.   
    Temel Yetenekler Geliştirme Serisi iki kitaptan oluşur:
1.   Öğrenciler için dokuz eleştirel düşünme becerisini kapsayan uygulama kitabı
2.   Öğretmenler ve ebeveyinler için çalışma kitabındaki becerileri açıklayan ve yönergeleri içeren yönerge kitabı
Yönerge Kitabı Hakkında İpuçları:
• Sesli olarak birebir okunacak sorular sarı kutu içerisine alınmıştır. Bu bölümün arkasından gelen kısım ise müzakere bölümüdür.
    
• Müzakere bölümü de sesli olarak okunabilir ya da sadece kılavuz olarak kullanılabilir. Bu bölüm, öğrencilere cevaplarının neden doğru olduğu hakkında geri bildirim sağlar veya cevapları yanlış ise doğru cevabı bulmak için nasıl düşünmeleri gerektiğini gösterir.
   Aynı zamanda bu bölüm, öğrencilerin her sorunun mantığını kavramasını sağlar. 

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Beyoğlu
  • Koç Üniversitesi
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı