Tevbe Hikayeleri - El-Hanbeli, Ebu Muhammed Abdullah

Tevbe Hikayeleri

Ebu Muhammed Abdullah El-Hanbeli

Yayınevi: İlk Harf

Yayın tarihi: 01/2012

ISBN: 9786055457303

Çevirmen : İbrahim Doğu

Türkçe | 319 Sayfa | 15,5 x 21,5 cm.

Tür: Din / İslamiyet

Müellif, bu kitapta, Hz.Adem (a.s.) döneminden, kendi yaşadığı hicri yedinci asrın başlarına kadar olan süreçte tevbe edenlerin hallerini dile getirmektedir.

İlk etapta meleklerin tevbesinden başlayıp sonra onlardan Harut ve Marut'un olayını ele alan yazar akabinde, hikayeleri Kuran'ı Kerim'de geçen bazı nebi ve resullerin tevbelerini zikretmektedir. Yanı sıra, geçmişte yaşamış bazı meliklerin tevbelerinden söz ettiği gibi Resulullah'tan önce yaşamış olan beni İsrail kavminin bazı peygamberlerinin tevbelerinden de bahsetmektedir. Daha sonra, Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) bazı sahabilerinin tevbeleri ile kendi zamanına kadar ulaşan bu ümmetin melik, sultan ve devlet başkanlarının tevbelerini ele almaktadır. Söz konusu bu sultanlar ya bozuk inançlarından ya insanların haklarına tecavüz etmiş olmalarından ya içki içmelerinden ya sihirle uğraşmalarından ya da zina yapmalarından dolayı Allah'a karşı gelmiş olup işlemiş oldukları kötü ameller sonrası tevbe etmiş kişilerdir.

Eser, kitap ehlinden İslamiyet'le kaynaşıp Resulullah'ın (s.a.v.) davetine icabet edenlerin hayat hikayeleri ile son bulmaktadır.

Yazar çalışmasında Yüce Allah'ın (c.c.) kitabında yer alan kıssalardan yararlanmış, Resulullah'ın (s.a.v.) bize aktardığı hususlardan, sahih hadis metinlerinde tedvin edilmiş hadislerden, vaaz ve nükteli haberlerle dolu kitaplardan istifade etmiştir.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı