%20
Toplumsal Acı / Toplumsalın Acısı : Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2021 - Sivri, Melis Tanık

Toplumsal Acı / Toplumsalın Acısı : Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2021

Melis Tanık Sivri

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Yayın tarihi: 04/2022

ISBN: 9786053995814

Karton Kapak | Türkçe | 296 Sayfa | 16 x 23 cm

Tür: Sosyal Psikoloji

  • 200,00 TL

Uluslararası Psikanaliz Yıllığı 2021, “Toplumsal Acı/Toplumsalın Acısı” başlığını taşıyor. Dış gerçeklikteki travma nitelikli deneyimlerin ve bunların tetiklediği toplumsal acının, seans odasına farklı şekillerde nüfuz ederek çeşitli aktarım-karşıaktarım düzenlenişlerini ortaya çıkardığı günümüzde, yıllığın 13. sayısı, “toplumsal” olanın, “toplumsal acı” ya da “toplumsalın acısı” kavramlarının psikanaliz kuramındaki yeri ve bu kavramların psikanalitik olarak nasıl tanımlandığına dair çağdaş makaleleri içeriyor. Seçkide bir vaka örneğinden hareketle pandemide psikanalist olarak çalışmak, üstbenlik üzerine bir bölüm, zihinselleşmemiş coşkusal deneyimlerin analist-analizan ilişkisinde ortaya çıkardığı gerçeklikle teması engelleyen güçler, ebeveyn-bebek terapisinden esinle yenilikçi bir erişkin analizi yaklaşımını içeren yazıların yanı sıra Sabina Spielrein’ın dilin kökeni ve gelişimine dair kuramı üzerine bir çalışma da yer alıyor.
Psikanaliz alanının bugün dünya çapında en köklü ve en kapsamlı hakemli bilimsel dergisi olan The International Journal of Psychoanalysis (IJP) 1920’de Sigmund Freud’un teşvikiyle Ernest Jones tarafından kuruldu. IJP'nin geçmiş bir yıl içinde çıkmış makalelerinden derlenen Uluslararası Psikanaliz Yıllığı\ uluslararası psikanaliz camiasında yürütülen güncel tartışmaları, çağdaş klinik deneyimi, kuramsal ve teknik birikimi okurlara Türkçe olarak ulaştırmayı amaçlıyor. Uluslararası Psikanaliz Yıllığı, psikanalist Melis Tanık Sivri editörlüğünde, Psike İstanbul üyesi psikanalistlerden oluşan yayın kurulu tarafından hazırlanıyor.


YAZARLAR: Melis Tanık Sivri, Jorge Canestri, Yolanda Gampel, Janine Puget, Rosine Jozef Perelberg, Francis Grier, Bernard Chervet, Lena Theodorou Ehrlich, Abbot A. Bronstein, Heinz Weiss, Franco De Masi, Vera King, Gunzelin Schmid Noerr, Avner Bergstein, Björn Salomonsson, Fátima Caropreso.

Motor Kurye ile Teslim
Bu Ürünün Bulunduğu Şubelerimiz:
  • pandora.com.tr
  • Nişantaşı

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015