Toplumsal Hareketler (Bazen) Nasıl Fark Yaratabilir? - Meyer, David S.

Toplumsal Hareketler (Bazen) Nasıl Fark Yaratabilir?

David S. Meyer

Yayınevi: Ayrıntı

Yayın tarihi: 12/2023

ISBN: 9786053146711

Çevirmen : Zeynep Demir

Karton Kapak | Türkçe | 236 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Siyaset Felsefesi

 Dünyayı değiştirmek için protestolara katılırız, değişimde bir katkımız olabileceğini, bir fark yaratabileceğimizi düşündüğümüzden. Bazen bu hedefe ulaşırız ve bir şeyleri değiştirmeyi başarırız. Ama kimse bu noktaya kendi kendisine gelemez ve çoğu kez değişim tam istenen şekilde, istenen anda gelmez.
Bu kısa ve öz çalışma, sıradan insanların dünyayı nasıl ve hangi şartlarda etkileyebileceğini, bazen işlerin neden plana göre gitmediğini açıklıyor. David S. Meyer, toplumsal hareketler külliyatını derinlemesine inceleyerek toplumsal hareketlerin ortaya çıkışını, devrim hareketleriyle arasındaki farkı ve aktivistlerin içine bulunduğu dönemde siyaseti, politikaları, kültürü ve yaşam biçimini nasıl etkilediğini irdeliyor. Aktivistlerin oluşturduğu siyasi değişim anlatılarının ve bu anlatıların yaratabileceği etkinin üzerinde durarak son noktayı koyuyor. Çok sayıda toplumsal hareket örneğini masaya yatırarak protesto siyasetinin yapısı ile muhtemel sonuçlarına ışık tutuyor.


David S. Meyer: Hampshire College’da edebiyat ve sosyal teori alanlarında lisans, Boston University’de siyaset bilimi alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. Toplumsal hareketler, siyasi sosyoloji ve kamu politikası alanlarıyla ilgilenmekte ve toplumsal hareketler ile ortaya çıktıkları siyasi bağlamlar üzerine çalışmalar yürütmektedir. University of California-Irvine’da sosyoloji, siyaset bilimi, kamu politikaları alanlarında dersler vermeye devam ediyor. Eserleri arasında bizzat kaleme aldığı The Politics of Protest: Social Movements in America, A Winter of Discontent: The Nuclear Freeze and American Politics; Valerie Jenness ve Helen Ingram ile birlikte editörlüğünü yaptığı Routing the Opposition: Social Movements, Public Policy, and Democracy in America bulunuyor.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2024 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015