Trezoro Sefaradi : De Punta pie a Kavesa - Folklor de la Famiya Djudiya - Bardavid, Beki

Trezoro Sefaradi : De Punta pie a Kavesa - Folklor de la Famiya Djudiya

Beki Bardavid

Yayınevi: Gözlem Gazetecilik

Yayın tarihi: 01/2006

ISBN: 9789944994040

Derleyen : Fani Ender

Türkçe | 657 Sayfa | Büyük boy  | 

Tür: Dil /Yabancı Dil

Sefarad Hazinesi, 1492'de İspanya'dan göç eden Yahudilerin beraberlerinde getirdikleri Judeo-Espanyol dilinde yer alan atasözleri ve deyimleri kapsıyor. Beş yüz küsur yıl sonra bile güncelliğini ve geçerliliğini yitirmemiş olan bu "sözler" içerik olarak gelenekleri, inancı, sosyal hayatı, kısaca Yahudi yaşamının tüm evrelerini yansıtıyor.
İki ciltten oluşan Trezoro Sefaradi'nin ilk kitabı "Folklor de la Famiya Djudiya" (Yahudi Ailesinin Folkloru) Yahudi kültüründeki aile kavramını içeriyor. İkinci kitap "De Punta Pie a Kavesa" (Ayak Ucundan Başa) insan bedeninin tüm öğeleri ile ilgili atasözleri ve deyimlerden oluşuyor. Kitapta yer alan Judeo-Espanyolca "sözler" Türkçe, İngilizce ve Fransızca'ya çevrildi.

El Trezoro Sefaradi contiene los proverbos i dichas en la lingua Judeo-Esapanyola ke los Judios egzilado de Espanya en 1492 trusheron kon eyos. Estas "dichas", ke mizmo despues de mas de kinyentos anyos dainda mantienen sus sensia i validita refletan todas las diferentes fazes delavida Judiya, konsustradisiones, kreensas, vida sosyal ets.
El primer de los dos volumenes del Trezoro sefaradi, " Folklor de la Famiya Djudiya" kontiene el konsepto de famiya enh la kultura Judiya. El sigundo livro, "De Punta Pie a Kavesa", kontiene los proverbos i dichas ke tienen dar i aver kon todas las partes del puerpo. Todas estas "dichas" fueron tradusidas al Turko, Ingles i Franses.

The Sephardic Treasury comprises the proverbs and idioms in the Judeo-Spanish language that the Jews exiled from Spain in 1492brought with them. These "sayings", which even after more than five hundred years still maintain their validity and their meaningfulness reflect all the different phases of Jewish life with its traditions, beliefs, social life etc.
The first of the two volumes of Trezoro Sefaradi, "Folklor de la Famiya Djudiya" (The Folklor of the Jewish Family) comprises the concept of familiy in the Jewish culture. The second book, "De Punta Pie a Kavesa" (From the ends of the Feet to the Head) comprises the proverbs and idioms that have to do with all the parts of the body. The Judeo-Spanish "sayings" have been translated into Turkish, English and French.
Arka Kapak'tan

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2018 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı