%0
Türk Eğitim Sistemi ve Yönetimi - TÜRK, ERCAN

Türk Eğitim Sistemi ve Yönetimi

ERCAN TÜRK

Yayınevi: Nobel

Yayın tarihi: 11/2021

ISBN: 9786254395550

Türkçe | 376 Sayfa | 13,50 x 19,50 cm.

Tür: Eğitim

  • 42,00 TL

Eğitim, gelişen dünyanın inşa ve ihyasında, alfabenin sesli harfleri gibidir. İnsanların gelecekteki yaşamlarını doğrudan etkilemesi ve milletler açısından sosyal yapının oluşmasındaki önemli etkisi nedeniyle eğitim, ülkelerin gündeminde önemli ve öncelikli bir yer tutmaktadır. Bugün, Türkiye'nin gündeminde çağdaş bir eğitim, müreffeh bir toplum bulunmaktadır. Millet olarak “Nasıl bir gençlik?”, “Nasıl bir toplum?” ve “Nasıl bir Türkiye?” sorularına cevap verebilmek için eğitim sisteminin ve Millî Eğitim Bakanlığının; kuruluş amacına, toplumun beklediği eğitim işlevine ve misyonuna uygunluğunu sağlamak, bugün ve yarın da bir vecibedir.
Millî Eğitim Bakanlığının tarihsel gelişimi ve geçirdiği yapısal değişimin; örgütteki yetki ve sorumluluk dağılımının yasal metinlerle incelendiği ve Türk eğitim sistemine yer verilen bu kitapta, mevcut durum; eğitimle ilgili sistem, kurum, olay, düşünce ve bunların gelişimleri konu dışında bırakılmadan bir bütün hâlinde ortaya konulmaya çalışılmıştır. Kitap; örgüt, yönetim, eğitim sistemi, okul ve yönetimi ile eğitimin yönetsel üst yapısı ve eğitim tarihi muhtevası ile kapsayıcı olup ilk yayım tarihi itibariyle değerlendirildiğinde, alanda bir ilk olma özelliğine sahiptir.
Eğitimi, özelde insan yetiştirmek; genelde medeniyet inşa etmek vizyonuna referans alan bir anlayışla hazırlanan, eğitim fakülteleri başta olmak üzere alanda ana ve yardımcı kaynak niteliğinde olan kitap, alana katkı sağlaması ve yararlı olması amacıyla öğrencilere, eğitimcilere, velilere, yöneticilere, araştırmacılara ve milletimize arz edilmiştir.

Türk Eğitim Sistemi ve Yönetimi için şu an satın alabilecekleriniz

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı