%0
Türk İmparatorluğu’nda Modern Haçlı Seferi - Fensham, Florence A.

Türk İmparatorluğu’nda Modern Haçlı Seferi

Florence A. Fensham

Yayınevi: Ark Kitapları

Yayın tarihi: 09/2020

ISBN: 9786254437618

Yazar : Mary I. Lyman H.B. Humphrey

Çevirmen : Elif Bulanalp

Türkçe | 141 Sayfa | 13,5 x 21 cm

Tür: Tarih Çalışmaları

  • 17,00 TL

 Her dönemde Batı’nın ilgi odağı olan Osmanlı İmparatorluğu, XVIII. yüzyıla gelindiğinde, Avrupa’daki gelişmelerin etkisiyle güçlü devletler karşısında gerilemeye başlamıştır. Bunu fırsat bilen emperyalist güçler, bu kozmopolit Müslüman topraklarda yeni Hıristiyanlığı yaymak amacıyla birtakım çalışmalar başlatmışlardır. Bu bağlamda, Amerikalı misyonerlerin imparatorluktaki faaliyetlerinin başlangıcı 1820 yıllarına dek uzanır. Uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalar sonucu çeşitli okullar, hastaneler, matbaalar ve kiliseler kurulur. Misyoner teşkilatlarının amacı halkın düşük yaşam standartlarını yükseltmek midir, yoksa gizli hedeflerine ulaşmak mı? Üstlendikleri görevi yerine getirmek için tercih ettikleri yöntemler nelerdir? Ve ağırlıklı olarak imparatorluğun hangi bölgelerini hedef seçtiler?
 Amerikan Board Teşkilatı’nın kadın kollarından W.B.M.I. tarafından kaleme alınan bu kitap, size bu soruların cevabının yanı sıra, gerileme dönemine girmiş olan imparatorluğun fiziksel, toplumsal ve dinî yapısı hakkında da bilgi vermektedir.  Misyonerlik faaliyetlerinin istatistiksel sonuçlarını da bulabileceğiniz kitap, okuyucuya, Batılı gözüyle bir Doğu perspektifi sunmaktadır. 
 Osmanlı İmparatorluğu’nda yıllar boyu devam eden misyonerlik faaliyetlerinin ilk elden anlatıldığı bu kitap, aklınıza takılan sorulara cevap verecek nitelikte olup imparatorluğun bir dönemini fiziksel, toplumsal ve dinî açıdan irdelemenin yanı sıra misyoner teşkilatlarının amaçları üzerindeki sis perdesini de aralamaktadır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı