%25
Türkiye’de Uluslararası İlişkiler Eğitimi : Yeni Yaklaşımlar, Yeni Yöntemler - Sokullu, Ebru Canan

Türkiye’de Uluslararası İlişkiler Eğitimi : Yeni Yaklaşımlar, Yeni Yöntemler

Ebru Canan Sokullu

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Yayın tarihi: 09/2018

ISBN: 9786053995265

Türkçe | 300 Sayfa | 16 X 23 cm

Tür: Uluslararası İlişkiler

  • 22,13 TL
  • 29,50 TL

Türkiye’de Uluslararası İlişkiler Eğitimi, disiplinin dünyada ve Türkiye’de gelişimini takip ederken, üniversitenin tarihine, geçirdiği dönüşüme dair kapsamlı bir inceleme sunuyor. Günümüzde üniversitelerin uluslararasılaşması, şube-kampüs modelleri, uzaktan eğitimin yaygınlaşması gibi olguları akademisyenlerin deneyimleriyle birlikte aktar an makaleler, Uluslararası İlişkiler eğitiminin yanı sıra yüksek öğrenimde eğitimin dinamiklerini inceliyor. Eğitim tekniklerinin dönüşümü çerçevesinde simülasyon, bilgisayar oyunu ve masa oyunu gibi yöntemlerin sahneye girişi gibi örnekler ele alınıyor. Çevrimiçi derslere yönelik deneyimlerin aktarılması ve öğrenci katılımına yönelik tavsiyelerin yer aldığı çalışmaların yanı sıra tüm bu teknikler, anket ve mülakatlara dayalı araştırmalar ile zenginleştirilerek sunuluyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Emeritus Profesörü Prof. Dr. İlter Turan’ın sunuş yazısı ve Prof. Dr. Mustafa Aydın’ın önsöz kaleme aldıkları bu çalışma, Türkiye’de Uluslararası İlişkiler disiplininden önemli akademisyenleri bir araya getiriyor. Doç. Dr. Ebru Canan-Sokullu’nun derlediği makaleler, disiplin özelinde bir inceleme yaparken, yüksek öğrenim eğitimine ilişkin yenilikleri de bir araya getiriyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları olarak, Türkiye’de Uluslararası İlişkiler Eğitimi’nin yüksek öğretim eğitimiyle ilgilenenler, bugünün öğrencileri ve geleceğin akademisyenleri için önemli bir başvuru kaynağı olacağını düşünüyoruz.

GENCER ÖZCAN SERHAT GÜVENÇ FÜSUN ÖZERDEM EBRU CANAN-SOKULLU MEHMET ALİ TUĞTAN ÖZGEHAN ŞENYUVA ASUMAN GÖKSEL BEZEN BALAMİR-COŞKUN HALDUN YALÇINKAYA ABDULLAH TURHAL TOLGA ERDOĞAN MERVE ÖZDEMİRKIRAN-EMBEL ÇİĞDEM KENTMEN-ÇİN GAYE İLHAN-DEMİRYOL YÜKSEL ALPER ECEVİT

YAZAR HAKKINDA EBRU CANAN_SOKULLU  İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Uluslararası İlişkiler alanında lisans derecesi alan Doç. Dr. Canan-Sokullu, ilk yüksek lisansını University of Essex’te, ikinci yüksek lisansını ve doktorasını Università di Siena’da tamamladı. 2005’te Ohio State University Mershon Center’da ziyaretçi akademisyen olan Dr. Canan-Sokullu 2006-2007 yılları arasında Università di Siena ve University of Cambridge’de Compagnia di San Paolo di Torino, Riksbankens Jubileumsfond ve VolkswagenStiftung’un “European Foreign and Security Policy Studies” bursiyeri olarak post-doktora çalışması yaptı. Dr. Canan-Sokullu’nun South European Society and Politics, Armed Forces and Society, Uluslararası İlişkiler, Perceptions gibi çeşitli uluslararası ve ulusal dergide ve kitaplarda kamuoyu ve dış politika ve uluslararası güvenlik konusunda makaleleri yayınlandı. Dr. Canan-Sokullu, Debating Security in Turkey: Challenges and Changes in the Twenty-First Century (Lexington, 2012) kitabının editörü ve Transatlantic Public Opinion on War: Kosovo, Afghanistan, Iraq (Lambert, 2014) kitabının yazarıdır.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı