Türkiye Gündemi - Salman, Erhan

Türkiye Gündemi

Erhan Salman

Yayınevi: Cinius

Yayın tarihi: 03/2018

ISBN: 9786052966808

Türkçe | 267 Sayfa | 13 x 19,5 cm

Tür: Politika - Türkiye

- SİYASİ İKTİDARIN, birden Atatürk’ü hatırlaması, medyamızda ve kamuoyunda tartışmalara neden oldu.
Aslına bakılırsa, toplumun tüm kesiminin sözde olmayan ama “özde” olan bir “samimiyet” ile kurucu liderini hatırlaması, olgunluk arz edecek bir davranıştır.
- Ülkemiz, karışıklıkların çok fazla olduğu bir bölgede tek ve biricik bir “devlet” olarak varlığını sürdürmekte.
Yani, laik, demokratik bir cumhuriyet olmak Ortadoğu coğrafyasında çok önemli bir kazanımdır. Cumhuriyet Türkiye’sini bizlere bırakanlara ne kadar minnet duysak azdır.
- Türkiye iki noktanın çok uçlarda yaşandığı bir ülke. Siyasi iktidar; yani ülkeyi yöneten hükümet olabildiğince güçlü ve muktedir iken, halka alternatif sunacak siyasi partiler, ne yazık ki demokratik yarışta, yarışı kazanabilecek özgüvene sahip değiller.
- 2019 yılında bir seçim tecrübesi yaşayacağız. Bu seçim aşaması, ülkemizde bir ilki de tecrübe etmemize neden olacak. “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” modeli altında “de facto” bir başkanlık seçimini ifa edeceğiz.
Acaba diyorum; muhalefet partileri, 2019 senesindeki seçimde nasıl bir “strateji” izleyecekler? Gerçek anlamda sormamız gereken soru şu:
“Gelecekte kim iktidar olacak?” Özellikle ben projeksiyonu CHP’nin üzerine tutmak istiyorum: Acaba, Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecekte (2019) iktidar olma şansı ne orandadır?

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2019 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı