%25
Tuvalet Dili ve Edebiyatı - Zett, Clou

Tuvalet Dili ve Edebiyatı

Clou Zett

Yayınevi: Destek

Yayın tarihi: 08/2012

ISBN: 9786054607587

Türkçe | 256 Sayfa | 14 x 21 cm.

Tür: Mizah

  • 6,94 TL
  • 9,25 TL

Araştırmacı Yazar Clou Zett Türkiyeye geldi araştırdı ve tuvalet kültürümüz üzerine muhteşem bir kitap yazdı…
Şöyle diyor Zett “Uzun yıllar Türkiyede yaşadım ve genel özel her türlü tuvalete girip çıktım. Türkiyedeki tuvaletlerin temizlik sicili pek parlak olmamasına karşın Türklerin tuvaleti ve temizliği bütün dünyaya öğrettikleri noktasında kesin ve şaşırtıcı bir yargıları var. Biz şu millete öğrettik bu millete kurs verdik diye övünmelerine karşın bir türlü kendilerinin öğrenememeleri manidardır.”
Clou Zett bu çalışmasında Türkiyede yazılı olmayan genel tuvalet kurallarından tuvalet mimarisine tuvalet kültüründen tuvalet dili ve edebiyatına taharet musluğundan tuvalet terliklerine tuvaleti fayansla kaplamanın nedenlerinden tuvalet kağıdının icadına pek geniş bir alanda kısa paslaşmalar yapıyor.
En eğlencelisi ise tuvalet yazıları derlemesi. Bir kez daha anlaşılıyor ki Türkler sürekli yazmış ve yaratmışlardır. Bir tuvalet yazısı şöyle başlıyor: "İlk kez yazıyorum çok heyecanlıyım…" Bir yazarın bildik heyecanıdır bu. Okulun kızlar tuvaletinde ise daha absürt bir yazı: "Buraya çorap çekicem bahanesiyle gelen kız donunu düzeltiyorsun itiraf et" Bu yazılardan bazıları siyasi tercihleri de az çok ele verir cinsten. “Tosun” karakteri üzerinden hem de
Bunu yazan Tosun okuyana koysun
Tosun
Bunu yazan molla Tosun götü kolla
Molla
Tosunların hesabı sorulacak
Dev Tos
Molla da devrimci Tosun da aynı tuvalete yapıyor mecburen. Yani burası aynı zamanda siyasi kültürlerin karşılaşma alanı Clou Zettin bu çalışması hayatımızın çok önemli bir kısmını kapsayan tuvalet zamanını müthiş eğlenceli bir hale getirecek.

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2020 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı