Üç Boyutlu Skolyoz Tedavisi  - Kayalar, Gülseren

Üç Boyutlu Skolyoz Tedavisi

Gülseren Kayalar

Yayınevi: Hipokrat

Yayın tarihi: 09/2021

ISBN: 9786257399043

Türkçe | 248 Sayfa | 21 x 27 cm

Tür: Tıp-Sağlık

  Skolyozda üç boyutlu tedavi  Schroth rotasyonel solunum tekniğine dayalı bir fizyoterapi yaklaşımı olarak omurga eğriliklerinin  ve diğer postüral bozuklukların iyileştirilmesinde  yaklaşık  100 yıldır yenilenerek tüm dünyada  uygulanmaktadır. Schroth tekniğinin yaratıcısı Kathrine Schroth  pelvisi skolyozun temeli olarak görerek, omuz kuşağı, göğüs kafesi ve lomber  bölge ile birlikte tüm vucutta düzeltme egzersizleri yapmaya  dayanan ustaca planlanmış bir   egzersiz dizisi geliştirdi. Annesinin mirasını  Christa Lehnert-Schroth devam ettirerek  skolyoz hastasının büyük ölçüde kendini korumasına yardımcı olan, fonksiyonel bir tedavi yöntemi olarak tekniğin sürekli yenilenmesi, geliştirilmesi ve  tüm dünyada yayılmasını sağladı. 
Bu 8. Baskı  Christa Lehnert-Schroth  ve ekibi tarafından bir önceki kitap temelinde gözden geçirilerek yeni bakış açısı ile güncellenmiştir.   Özellikle etyoloji, sınıflandırmalar ve düzeltilmiş postürün günlük yaşama entegrasyonu konularında yeni, güncel ve kanıta dayalı bölümler oluşturulmuş  ve  ek olarak, çeşitli tanımlamalar ve terminoloji standartlaştırılmıştır. Tedavide yeni egzersiz teknikleri  ilave edilerek içerik çok daha zenginleştirilmiştir.  Böylece  bu yenilenmiş 8. baskı ile  Schroth üç boyutlu  tedavi  yöntemi skolyoza özel egzersiz ve nefes alma tekniği  ile skolyoz fizyoterapisinde altın standart haline gelmiştir.
Ülkemiz de  7. baskı ile Schroth üç boyutlu tedavi yönteminde amaçladığımız ve gurur duyduğumuz  bir başarıyı yakaladık. Schroth üç boyutlu tedavi yöntemi her geçen gün artan bir ilgi ile  skolyoz ve diğer postüral bozuklukların konservatif tedavisinde  özel eğitim görmüş  konunun uzmanı fiziksel tıp ve rehabilitasyon doktorlar ve fizyoterapistler tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Böylece konservatif tedavinin her aşamasında görülen gözle görülür iyileşme  elde edilmesi  ile rehabilitasyon ekibi ve hasta memnuniyeti açısından büyük bir aşama kaydedilmiştir. Hatalı uygulamalar hastaya yarar yerine ciddi zarar vereceği için bu yeni baskının dikkatle özümsenmesi  ile uygulamadaki hataların önüne geçileceği ve konservatif tedavi başarısının en üst düzeye çıkacağını düşünmekteyiz. Bu inanç ile  çeviriye katkıda bulunan  çok değerli  hekim  ve fizyoterapist arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese en içten  teşekkürlerimi sunuyorum.   
Kathrine Schroth ve  Christa Lehnert-Schroth’un anısına saygı ile...

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2021 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı