Üç Öykü Bir Ömür - Aslantepe, Sevsen

Üç Öykü Bir Ömür

Sevsen Aslantepe

Yayınevi: Kibele

Yayın tarihi: 05/2018

ISBN: 9786059467193

Türkçe | 108 Sayfa | 13,5 x 19,5 cm

Tür: Roman Öykü

Sevsen Aslantepe ikinci öykü kitabında bizim çevremize özgü, değişir gibi görünse de özünde hep aynı kalan kadın-erkek ilişkilerine derinlemesine eğiliyor; kırılan kolu yen içinden çekip çıkarıyor!

Bu tema altında odaklandığı konular arasında:
Erkeğin vefasızlığı yanında kadının sadakati,

İki cins arasında yaş farkı sorunları,

Yıllar sonra tesadüfen karşılaşan sevgililer,

Gençlerin eski evliliklere bakış açısı,

Karar verme noktasında oluşan beklenmedik engeller,gibi çoğumuza tanıdık gelen olaylara, duygular ve insan ilişkileri açısından eleştirel yaklaşıyor.
Duygular ve anlatılar kimseye yabancı gelmeyecek. Okurken gelen "yalnız değilmişim" duygusu ile yazarla pek çok anlamda özdeşleşeceksiniz.
İkili ilişkilere, özellikle uzayıp giden, uzadıkça mutsuzluğunu koyultan evliliklere odaklanmış öyküler bunlar... Olağanüstü bir çözümleme yeteneğiyle yapılmış saptamalarla, özenle seçilmiş sözcükler, titizlikle örülmüş cümleler, yerli yerinde benzetmelerle ruhsal durumlara ayna tutuyor Sevsen Aslantepe; özellikle kadınların sırlı dünyasını aydınlatıyor. Kim bilir kimlerin yaşadığı ve bir türlü ifade edemediği duyguları, kapakları usulca gevşetilmiş bir barajın özgürleşen suyu gibi, o suyun akıcılığı içinde anlatıyor. Kolayca söylenmiş gibi görünen bu anlatımın altında yılların pekiştirdiği bilgelik ve her satırında kendini hissettiren ödenmiş bedeller var.

- Feyza Hepçilingirler

İlgili Ürünler

Bu Türde Çok Satanlar

Kredi Kartına Taksit İmkanı
  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

  • 3 Taksit

©1996-2022 Pandora Yayın ve Kitap Hizmetleri A.Ş.

Mersis No: 0721-0430-4310-0015

Tasarım : Logo Site Tasarımı